Šodien ir 2017. gada pēdējā diena. Tradicionāli mums vajadzētu atskatīties uz pagājušo gadu, mācīties no kļūdām, turpināt to, kas darbojas, atmest to, kas nedarbojas, un uzlabot visu vēl labākā līmenī. Un Dievs lika manā sirdī šo sprediķi un devīzi nākamajam gadam – “2018. – kvalitātes gads”. Ir divi jēdzieni, kuri skan līdzīgi un ir ļoti saistīti savā starpā, – kvantitāte un kvalitāte. Kvantitāte ir daudzums, bet kvalitāte ir tas, cik labi ir kaut kas izdarīts. No kvantitātes rodas kvalitāte, un, ja ir kvalitāte, būs arī kvantitāteTas attiecas uz kalpošanu Dievam, tavu biznesu, attiecībām ar cilvēkiem, mācībām, sportu, hobiju un pat tavu ikdienu. Ja tev ir kvantitāte, tu kādā virzienā dari gan pareizas, gan nepareizas lietas, tev ir mērķis, tu esi gudrs un esi draudzē “Kristus Pasaulei”, kurā konkrēti māca par vīziju, mērķiem un stratēģiju. Svarīgi ir tas, ka tu nebaidies kļūdīties un mācies no kļūdām, tu dari visu ceļā uz savu mērķi, pat zinot, ka tu neko nemāki, bet tu dari to. Tu zīmē plusus un mīnusus (kas darbojas un nedarbojas) un katru dienu mācies, līdz izkristalizējas tās lietas, kas tavā sfērā darbojas vislabāk. Tad tu šīs lietas dari labāk, labāk un labāk jeb no kvantitātes rodas kvalitāte. Tāpat, ja tu kādu lietu dari teicami, tad drīz to darīsi daudz jeb no kvalitātes radīsies kvantitāte. Pagaidām gan tas neattiecas uz Ķīnā ražotām precēm, bet pēdējā laikā parādās arī vairākas ļoti labas preces no Ķīnas. Ja cilvēks izpēta pasaules tirgu, viņš par attiecīgu cenu arī Ķīnā var nopirkt labas preces. Es nerunāju par dažādiem plastmasas nieciņiem, bet, piemēram, par audioaparatūru. Kā sāka rasties Ķīnas kvalitāte? Bija ķīnieši, kuri mācījās no kļūdām un pilnveidojās, un sāka veidot kvalitāti savām precēm. Ar laiku viedoklis par viņiem mainīsies.

2018. – kvalitātes gads! Īpaši es runāšu par garīgām lietām un Dieva nama celtniecību. Es nedomāju tik daudz ēku vai draudzes telpas, bet gan Dieva namu, kas ir celts no dzīviem akmeņiem – cilvēkiem. Uzdod sev jautājumu: “Cik kvalitatīvi es kalpoju cilvēkiem?” No tā ir atkarīgs, kāda būs kvantitāte. Ar lielu darbu var iegūt rezultātus, bet ar kvalitatīvu darbu var iegūt daudz labākus rezultātus. Caur konkrētiem atgadījumiem draudzē Dievs man palīdzēja saprast to, kas ir vajadzīgs draudzei. Mēs raiti cēlām mūsu jaunās telpas, viss notika steigā, bija vajadzīgi darbinieki un finanses, bija arī haoss, tas viss ir saprotams, taču vairākas reizes es piedzīvoju, cik nolaidīgi kādi cilvēki izturas pret Dieva darbu. Es jau esmu stāstījis par sabojātiem krēsliem, uz kuriem cilvēki stāvēja ar kājām, bet tas ir nieks, salīdzinot ar turpmāko. Tu varbūt domā, ka mācītājs nedrīkst tādas lietas stāstīt, bet reizi gadā arī mācītājam var uznākt dusmas. Viens cilvēks radīja piecsimts eiro zaudējumu, otrs cilvēks radīja tikpat lielu zaudējumu. Viens tos atguva, otrs neatguva, kāds neko nezināja, kāda atbildīga presona pazuda nezināmā virzienā un nebija atrodama. Un es redzēju, ka vairāki cilvēki ļoti slikti izturas pret Dievu, pret Dieva darbu un arī pret mani. Trīs dienu laikā vienlaicīgi sakrita kādu septiņu cilvēku nolaidība. Mans pēdējais piliens laikam bija televizors, kas bija nevīžīgi atstāts ar zīmīti “Nekāpt!”, bet vienalga kāds uzkāpa, sabojāja un tā arī atstāja. Es tiešām dusmojos un pie sevis domāju, ka pat mana sieva tā mani nevar nokaitināt, un sievas parasti ir profesionāļi šajā jautājumā. Es pusi dienas pussēdus gulēju savā lūgšanu vietā, blenzu griestos un dusmojos. Cik reizes vienam cilvēkam var teikt vienu un to pašu! Teica, ka izdarīs, bet neizdarīja, man pašam bija jādara. Tas ir pilnīgs sviests un neieinteresētība! Es bieži dzirdu tādu atrunu: “Tas nav mans talants!” Zini, ja tu būtu badā, tev nekādu talantu nevajadzētu, lai nopelnītu ēst, un tu to izdarītu teicami. Tā kā tev ir, ko ēst, un Dieva darbs ir otrajā plānā, tas tiek izdarīts vienkārši kaut kā.

Talantīgi cilvēki bieži ir lūzeri. Kāpēc? Viņi paļaujas uz savu talantu un nestrādā, lai to attīstītu. Bet tie talantīgie cilvēki, kuri strādā, ir pāri visiem. Katram cilvēkam ir talanti. Dievam ir plāns precīzi tavai dzīvei! Viņš grib lietot tieši tavas stiprās puses, tavus talantus. Mācītāja uzdevums ir meklēt talantus un tos likt lietā. Bet bieži tieši ar talantīgajiem cilvēkiem ir problēmas, jo skolā viņus slavē, vecāki viņus slavē, un viņi sāk justies īpašāki par citiem, bet panākumi ir tiem, kuri strādā – kvantitatīvi un kvalitatīvi dara savu darbu. Kā atšķiras talantīgā un netalantīgā izdarīts viens un tas pats darbs? Netalantīgs cilvēks konkrēto darbu izdarīs uz četri (piecu ballu sistēmā), kas nozīmē – labi, bet talantīgais cilvēks to pašu izdarīs uz pieci. Atšķirība ir, bet ne liela. Katrs, kuram nav talanta, var izdarīt jebko labi, ja strādā. Tas, kuram ir talants un kurš strādā, var izdarīt to teicami un pat vēl labāk. Īpašos gadījumos tu redzi rezultātu un saproti, ka tas ir kosmoss, tu ģībsti no tā, jo ir ieguldīts liels darbs un kvalitāte ir neapšaubāma. Piemēram, astotās sērijas BMW automašīnas ir ļoti kvalitatīvas, desmitiem un simtiem dizaineru un inženieru ir pie tām strādājuši, bet, paskatoties uz citu marku atomašīnām, var redzēt, ka cilvēki tajās nav bijuši ieinteresēti, nav bijis finansējums, un nav izmantoti talanti. Arī no labā var uztaisīt kaut ko kroplīgu. Katram no mums ir talants konkrētā virzienā, taču tas ir jāattīsta. Un talantīgais no netalantīgā atšķirsies tikai ar vienu balli. Ja talantīgie nestrādā, viņi bieži vien kļūst uzpūtīgi un nezina ne nieka. Droši var teikt – jebkurā gadījumā panākumus gūst tie cilvēki, kuri strādā! Tāpēc nekad nesaki, ka tu kaut ko nevari izdarīt vismaz uz četri. Jebko, ko tev uztic mācītājs vai grupas vadītājs, tu vari izdarīt. Jebko, kas ir nepieciešamība tavā dzīvē, tu vari izdarīt. Un, ja tu sāc to darīt un saproti, ka tev tas patīk un sanāk, tu to izdarīsi uz pieci vai pat uz seši.

Tajā dienā, kad uzzināju par konkrētu cilvēku nolaidību draudzē, es dusmojos, un dusmas nepārgāja, kamēr tās neizlādēju. Es piezvanīju cilvēkam un stundu ar viņu runāju; viņš ir izturīgs cilvēks. Kļuva mazliet vieglāk, un tad es sāku domāt, kas tas ir. Es tajā dienā pat Dievu nelūdzu. Parasti es dusmojos īsu laiku. Kāds sadusmojas strauji un ātri norimst, kāds savukārt ir “klusais, dziļais ūdens”, kuram parasti viss ir labi, bet, kad viņš apvainojas, tad tas ir ilgu laika posmu. Esi uzmanīgs ar cilvēkiem, kuriem nekad nav nekādu problēmu, jo, kad viņiem būs kāda problēma, tev maz neliksies. Todien es biju ļoti dusmīgs, kaut dusmas bija kontrolētas. Šos notikumus draudzes telpās biju uztvēris pat nedaudz personīgi, un sāku analizēt, kāpēc esmu tik sašutis, kad pēkšņi atcerējos Rakstu vietu no Bībeles:

“Nolādēts ir, kas Tā Kunga darbu dara nolaidīgi.” (Jeremijas 48:10)

Es saņēmu atbildi no Dieva, un tā nebija tikai man, bet visai draudzei. Jo tu iepazīsti patiesību, un patiesība tevi darīs brīvu. Šim Bībeles pantam ir arī otra puse – svētīts ir tas, kas Tā Kunga darbu dara kvalitatīvi. Āmen! Kvalitatīvi darīt darbu nozīmē darīt to no sirds, līdz galam. Vai kristietis var būt nolādēts? Jēzus asinīs tu taču esi izpirkts no grēka varas, no velna varas, tev pieder Dieva tuvums un Svētais Gars. Kas ir lāsts? Tas ir tas, kas nenāk no Dieva – slimības, nabadzība, akūtas problēmas un dažādas nesvētas lietas, piemēram, emocionālas problēmas. Vai tās var darboties glābta kristieša dzīvē? Jā, var! Tas ir mūsu pašu rīcības rezultāts. Ja tu esi kristietis, bet nedari Tā Kunga darbu jeb Dieva lietas kvalitatīvi, neizdari līdz galam, necenties no sirds, aizbildinies, tad savā dzīvē neizbēgsi no lāsta.Es tevi nelādu šajā brīdī, es tev to varu garantēt. Tev viss nāks atpakaļ – kā tu attiecies pret Dievu, mācītāju un cilvēkiem. Ko tu sēsi, to tu arī pļausi. Un tad tu brīnīsies, kāpēc Dievs tevi nesvētī un kaut kas neiet. Bet padomā, cik kvalitatīvi tu dari Dieva darbu. Un, ja arī tagad ir grūtības, bet tu dari Viņa darbu kvalitatīvi, Dievs attiecīgos brīžos tevi atcerēsies un svētīs. Nolādēts, kas Tā Kunga darbu dara nolaidīgi.

“Lauva, varens zvēru starpā, kas nekad nevienam negriež ceļu un neviena priekšā negriežas atpakaļ.” (Salamana pamācības 30:30)

Šī ir draudzes jaunā gada devīze. Tas nenozīmē, ka tu esi dzīvnieks, bet tev ir lauvas daba, jo Jēzus ir Lauva no Jūdas cilts. Tu esi lauva, varens zvērs, kas nekad nevienam negriež ceļu un neviena priekšā negriežas atpakaļ. Lūk, kas tu esi Jēzū Kristū! Ja tu pietiekamā mērā neredzi svētības savā dzīvē tā, kā tam būtu jābūt pēc Dieva vārda, paskaties, kā tu izturies pret Dievu un Viņa darbu. Arī miljonāra dzīve var būt bez svētības, bez gandarījuma, bez mīlestības, un visu nevar izmērīt tikai naudas izteiksmē. Ja tu patiešām gribi būt svētīts, tad kvalitatīvi dari Tā Kunga darbu. Ja tu gribi būt varens kā lauva, tad esi ar uzvarētāja rakstura īpašību – labi izdarīt darbu līdz galam.

Es tevi nedaudz pārsteigšu. VISU SASNIEGUMU PAMATĀ IR REZULTĀTS. Nevis tas, ko tu dari, vai darbs, bet rezultāts. Es runāju par panākumiem, nevis to, ka tu esi pareizā vietā un ej uz priekšu. Draudzes, mājas grupiņas celtniecība, biznesa celtniecība, attiecību celtniecība, personības izaugsme – tām pamatā ir pats rezultāts. Veiksmīgs cilvēks ir produktīvs, viņš dod rezultātu. Netālu no draudzes ēkas Braslas ielā ir BMW autoserviss, bet, braucot garām, to nevar pat iedomāties. Tur ir necila, sarūsējusi sēta, pamesta ēka ar tukšiem logiem, tur pat nav nekādas norādes, bet ir labi meistari. Manuprāt, tā ir Rīgas labākā vieta, bet to ir grūti atrast. Citur mēs redzam glaunas vietas ar BMW zīmoliem, emblēmām, viss stiklā un skaisti izlikts. Tomēr tas nenozīmē, ka tur labāk remontē BMW markas automašīnas, bieži vien tur strādā meistari, kas pieņemti darbā tikko no skolas sola. Kāpēc es savu mašīnu vedu remontēt tieši uz šo necilo vietu? Tāpēc, ka tur pret mani ir laba attieksme, tur mani zina vārdā. Viņi zina, ka esmu šīs draudzes mācītājs, zina, kur es dzīvoju. Viņi tikko apsveica mani svētkos ar dāvaniņu – kalendāru. Attieksme ir laba un, ja citur cilvēki ir bezspēcīgi palīdzēt, tur vienmēr man palīdz. Ja es zvanu pa telefonu, meistars vienmēr pacels, un man ir tiešs kontakts ar pašu meistaru, nevis caur sekretāri. Kad es pastāstu savu problēmu, viņš faktiski uzreiz pasaka, kāda vaina mašīnai. Pagājušo reizi “mikimausis” bija vainīgs. Tā ir blīve, kas izskatās kā mikimausis. Vienmēr automašīna tur tiek apkopta teicami. Protams, cilvēki arī kļūdās, ne vienmēr viss izdosies ideāli, tomēr esmu bijis dažādos servisos, un šajā man patīk vislabāk. Jautājums ir: “Kāpēc es tur atgriezīšos? Kāpēc tas ir mans serviss?” Kopumā man arī ir tāda problēma – es vienmēr sēžu uz kaut kā viena. Ja BMW, tad BMW. Ja draudze “Kristus Pasaulei”, tad tikai šī draudze. Viena draudze, viena komanda, viena ticība, viens Kristus! Arī par lietām – kāpēc es palieku pie kaut kā viena? Es esmu pārbaudījis, ka tas ir labs, tāpēc arī sēžu uz tā. Arī audio aparatūrai mājās man kopumā ir viena firma. Kāpēc tad šajā servisā es atgriezīšos vēl? Tikai attieksmes dēļ? Jebkur var parādīt labu attieksmi, bet, ja tu vienreiz vai divreiz izdarīsi nekvalitatīvu darbu, tad pie tevis cilvēki vairs nenāks. Arī medicīnā – vai tu gadījumā neiesi pie nedaudz dargāka ārsta, kurš var kvalitatīvi izdarīt savu darbu ar normālu attieksmi? Tātad viens ir attieksme, bet otrs, svarīgāks, ir kvalitāte. Lūk, kāpēc es esmu šī autoservisa klients! Es varu savu auto uz turieni aizvest, atstāt un par neko neuztraukties, jo zinu, ka tur pilnīgi visu izdarīs.

Kad tu kvalitatīvi dari savu darbu, tas cilvēkos rada uzticību tev. Kalpotājiem, visiem, kas dara Dieva darbu, visiem, kam ir savs bizness, visi, kas ir pašnodarbināti, visi, kas kaut kur strādā, dara un pelna līdzekļus iztikai un Dieva godam un slavai – cilvēki nāks pie tevis pēc padoma, tu kļūsi ietekmīgs, kad savā kalpošanā, laicīgajā darbā vai kur citur gūsi reālus rezultātus, ne tikai vienkārši strādāsi. Vai man interesē mācītāji Latvijā, kuriem draudzē ir ap piecdesmit cilvēkiem? Neinteresē. Vai man interesē mācītāji, kuriem ir vairāki tūkstoši draudzē, piemēram, Aleksejs Ļedjajevs? Tas man ĻOTI interesē, bet kāpēc? Vai es kaut ko varu iemācīties no cilvēka, kuram nav rezultātu? Bet ko es varu iemācīties no cilvēka, kuram ir un vairāk nekā man! Pie kura man jāiet, kurš ir līderis galu galā? Tas, kuram ir rezultāti! Cilvēki pie tevis nāks, kad tev būs rezultāti!

Šim servisam pat nevajag izkārtni vai īpašu reklāmu. Klienti paši viens otram pasaka par šo vietu. Starpcitu, man arī to ieteica kāds šī paša servisa klients.

Paralēli tam, ka es daru Dieva darbu, man patīk labas lietas – audioaparatūra, skaņa, mūzika. Es arī pazīstu kādus cilvēkus šajā jomā, un man ir zināms viens konkrēts patīkams cilvēks, inženieris, kurš visu vienmēr izstāsta par aparatūru un, protams, pēc tam arī pārdod kaut ko no visa tā. Viņš vienmēr ļoti skaisti izstāsta visas shēmas, kā visam ir jāskan. Man bija ļoti labs kontakts ar šo cilvēku. Kā bija kaut kādas problēmas, es vienmēr viņam zvanīju, un viņš vienmēr atbildēja. Tomēr vienreiz notika tā, ka viņš man apsolīja atzvanīt, bet neatzvanīja, atkal otro reizi apsolīja atzvanīt un neatzvanīja. Trešo reizi viņš piedāvāja man ļoti neizdevīgu darījumu, un es jau uzreiz cauri jutu, ka viņš vienkārši grib nopelnīt un par mani nedomā. Īsti audio cienītāji nav tādi, kas vienkārši grib nopelnīt, viņiem pašiem interesē tas viss, viņi grib padalīties. Protams, arī naudai ir tajā visā sava vieta, tomēr tā nav pamatā. Es jutu, ka viņš gribēja vienkārši nopelnīt, un mums bija kaut kādi darījumi, kas man tiešām bija neizdevīgi. Sieva teica, lai es vairs neeju pie viņa nekad, jo viņš grib mani tikai piečakarēt. Es padomāju un sapratu, ka tā tiešam ir. Viņa uzvedība radīja manī neuzticību, un tagad es vairs pie šī cilvēka neeju.

Nolādēts ir tas, kurš Kunga darbu dara nolaidīgi. Un vai tad tas nav lāsts, ka tu zaudē savus klientus savas vainas un neieinteresētības dēļ? Cik ilgi tu pastāvēsi, visu laiku zaudējot klientus? Bizness nav nauda, tie ir cilvēki. Galvenais nav nauda, bet gan cilvēki. Visur ir attiecības un cilvēki, nevis nauda. Nauda visam seko.

“Tagad dzirdam, ka daži jūsu starpā dzīvo nekārtīgi, nestrādādami nekādu darbu, bet tikai izlikdamies. Tādiem mēs aizrādām un liekam pie sirds, atsaukdamies uz mūsu Kungu Jēzu Kristu, lai viņi klusā garā strādā un ēd savu maizi. Bet jūs, brāļi, nepiekūstiet, labu darīdami.” (2. Tesaloniķiešiem 3:11-13)

Pāvils rakstīja draudzei, kuru viņš aprūpēja. Draudzē bija problēma – tik daudzi gaidīja atgriežamies Jēzu Kristu, ka sāka vienkārši nestrādāt vai arī attieksme pret darbu un kvalitāte bija kritusies. “Nestrādādami nekādu darbu, bet tikai izlikdamies.” Tātad kaut ko tomēr dara jeb izliekas, ka dara. Krievu tulkojumā te tiek lietots vārds “суетa”, kas nozīmē neproduktivitāti. Tas nozīmē, ka tu kaut ko dari, bet nav rezultāta, tu nestrādā. Tu staigā apkārt, radi iespaidu, ka strādā, un daudzi no cilvēkiem, kas tā dara, ir uzpūtīgi. Tāds cilvēks rada par sevi labu iespaidu, bet patiesībā neko nedara, tas ir zīmulis, cilvēks, kurš tikai zīmējas. Varbūt būs atsevišķi izņēmuma gadījumi, bet tas ir maz ticams, lielākoties šie cilvēki vienkārši zīmējas un izliekas, ka kaut ko dara vai kaut kas ir. Piemēram, ja cilvēks vada mājas grupiņu, bet tā neaug, tad viņš dara tieši to pašu, viņš ir neproduktīvs. Kāpēc? Tāpēc, ka viņš dara Tā Kunga darbu nolaidīgi, un tāds cilvēks neizspruks no lāstiem. Kur tiešām dara darbu, tur ir produktivitāte, un tur visa kā ir diezgan. Tur kur tiešām dara darbu, tur agri vai vēlu ir rezultāts, un tur, kur ir rezultāts, tur cilvēki sāk tevi cienīt, un tu gūsti panākumus visās dzīves sfērās! Panākumi nāk ar produktivitāti, ar rezultātiem, un rezultāti nevar būt bez kvalitātes. Kvalitāte, protams, nāk no kvantitātes, kad tu sāc darīt, kā vari un māki, un nepārtraukti uzlabo savas spējas un zināšanas.

Ieejot dažādos veikalos, ir dažāda attieksme. Ieejot “Denim dream” vai “Guess” veikalos, attieksme ir normāla un neko virsū nebāž, bet veikalā, kur ir neapmācīts pārdevējs, tevi vēro, no tevis kaut ko grib un grib arī tev kaut ko iesmērēt. Tu uzvilksi kaut kādu apģērbu, un tev uzreiz teiks, ka labi izskatās, lai gan redzi, ka izskaties ne pārāk labi. Atceros, ka sen iepirkos Limbažos kādā veikalā, kur pārdevēja bija krietni gados. Tur lielākoties bija Ķīnā ražotas drēbes, bet atrast kaut ko varēja, tomēr, ieejot iekšēji, man bija ļoti slikta sajūta. Es kaut ko paskatījos, uzmērīju, un pārdevēja jautāja: “Vai tad nepatika nekas?” Es teicu, ka nebija īsti man, ka brauksim laikam uz Rīgu skatīties. Viņa atbildēja: “Kāda Rīga! Maksā naudu tā Rīga! Visi tikai uz to Rīgu!” Pēc tam es vairs arī nekad tur neiepirkos. Ja tev ir savs bizness, tev ir prece, ko pārdod. Parasti pārdevēji arī reklamē un slavina savu preci, viņi koncentrējas tikai uz to preci, bet normāli ir, ja pārdevējs pienāk tev klāt, pieklājīgi piedāvā palīdzēt un pastāsta, kādu labumu šī prece tev var dot. Ko tev dod parametri, ja tu nezini, kā tas tev kalpos. Tev jādomā par cilvēku, nevis par pašu preci. Izstāsti cilvēkam nemelojot, ko tā prece viņam dos, kā tā atvieglos viņa dzīvi. Tā ir attieksmes pret klientiem kvalitāte, cik kvalitatīvi tu izdari savu darbu. Lai būtu kvalitāte, tev ir jāmēģina, jāstrādā, jāanalizē, jāmācās no kļūdām un nepārtraukti jāaug.

2018. gads ir kvalitātes gads! Es tiešām gribu visu mums uzlabot – kā mēs kaut ko darām, kā kalpojam. Kvalitāte nesīs svētību tev, cilvēkiem, draudzei, visai tautai. Kvalitatīvi izdarīts darbs nesīs svētību. Ja draudzē skan, nekvalitatīva mūzika, kādi cilvēki nāks? Būs maz cilvēku, un tie paši atšķēlušies no kaut kādām citām draudzēm. Bet, ja mēs augam mūzikas un aparatūras kvalitātē, vai tas nepiesaistīs vairāk cilvēku?

Bija kāds slavens beisbolists Dimadžio, kuram žurnālists uzdeva jautājumu par spēli, kurā viņa komanda ar pārliecinošu rezultātu uzvarēja: “Kāpēc šajā spēlē tu izcēlies starp visiem, tā centies un turpināji spēlēt ar pilnu atdevi, kad tas vairs nebija nepieciešams?” Viņš atbildēja: “Vienmēr zālē var būt cilvēki, kas mani vēl nav redzējuši.” Sportistiem arī alga ir atkarīga no tā, cik daudz skatītāju un fanu viņiem ir, cik viņi ir populāri. Tāpēc no jaunā gada es tevi aicinu: “Esi kā šis beisbolists!” Vienalga, vai tevi redz vai ne, dari Dieva darbu kvalitatīvi, dari līdz galam, un tu redzēsi Dieva svētības savā dzīvē.

“Lauva, varens zvēru starpā, kas nekad nevienam negriež ceļu un neviena priekšā negriežas atpakaļ.” (Salamana pamācības 30:30)

Šī Rakstu vieta darbosies tavā dzīvē, ja tu ņemsi vērā arī otru Rakstu vietu:

“Nolādēts lai ir, kas Tā Kunga darbu dara nolaidīgi!” (Jeremijas 48:10)

Sākot ar mazām lietām un beidzot ar lielām. Tu pat vari izdarīt ļoti daudz labas lietas, bet pietiek vienu lietu izdarīt nekvalitatīvi, lai zaudētu savu ietekmi un cilvēku uzticību tev. Ja dara, tad dara visu kārtīgi un līdz galam.

“Ko taisnīgie vēlas, tam būs visnotaļ laimīgi piepildīties, bet bezdievīgo cerība izvērtīsies nelaimē.” (Salamana pamācības 11:23)

Ir vajadzīgs rezultatīvs darbs, ir nepieciešams gūt reālus rezultātus. Nepietiek ar to, ka tu iedomājies vēlēšanos, kad krīt zvaigzne. Piemēram, jaunā skatuve, ko veidoja viens no draudzes puišiem kopā ar palīgiem, ir reāls rezultāts, kas redzams. Es šim puisim uzticos, jo zinu, ka viņš izdarīs darbu līdz galam, ja ir to apsolījis. Ja viņš neizdarītu līdz galam, man būtu sliktākas domas par viņu. Nepietiek ar to, ka zinām par kādu, ka viņš ir labs cilvēks, kurš tikai ārēji izskatās, ka kaut ko dara. Šāds cilvēks nekad neko nesasniegs, ja nav rezultātu. Vai tas nav lāsts kristieša dzīvē, ja viņš kaut ko dara, bet nav rezultāta? Bībele saka: “Ko taisnīgie vēlas, tam būs piepildīties!” Jēzus saka: “Kas ir uzticams mazās lietās, tas būs uzticams arī lielās lietās!” Katru cilvēku var pārbaudīt ar uzticamību mazās lietās. Ja mazus pienākumus viņš neizdara, tad nekādā gadījumā nevar uzticēt lielās lietas, jo viņš sagādās tikai galvassāpes.

“Viens labprāt piešķir no savas mantas citam, un tomēr viņam arvienu vairāk krājas; kāds cits ir sīksts pārlieku un tomēr kļūst arvienu nabagāks. Dvēsele, kas bagātīgi svētī citus, taps stiprināta, un, kas bagātīgi veldzē citus, arī pats kļūs veldzēts. Kas nelaiž ārā no savām klētīm labību, to ļaudis lād, bet svētība nāk pār to, kas labību pārdod. Kas cenšas pēc kā laba, tam labs arī gadās, bet, kas dzenas pēc nelaimes, tam arī nepaies tā secen” (Salamana pamācības 11:24-27)

Obligāts priekšnosacījums ir svētīt citus. Mīli Dievu un savu tuvāko kā sevi pašu. Lai kas tas nebūtu, tam jābūt centrētam ap Jēzu Kristu, Viņa Personu, Svēto Garu, Viņu un Viņa darbu. Prioritātes ir Dievs un Viņa darbs, kvalitatīvs darbs. Es tev novēlu nākamajā gadā, lai viss, ko tu dari, ir centrēts ap Dieva darbu. Lai viss, ko dari, kalpo Dievam. Ja tu parūpēsies par Dieva lietām, Dievs parūpēsies par tavām, dos tev gudrību, pareizo virzienu un iespējas.

Dāvids ar savu armiju cīnījās pret kritušā Saula armiju. Tur bija divi karavadoņi – Joābs, Dāvida jeb Jūdas karavadonis, un Abners, Saula jeb Israēla karavadonis. Sauls jau bija miris, kad notika šis konflikts. Israēls bija vairākas ciltis, salīdzinot ar vienu Jūdas cilti. Es nezinu, cik precīzi lielas bija šīs armijas, bet domāju, ka vienādas vai arī israēlieši nedaudz pārspēja Jūdas armiju. Notika kauja, kuras rezultātā Joābs atgriezās no Abnera vajāšanas un sapulcināja visu karaspēku. Jundas pārbaudē jeb vīru skaitīšanā no Dāvīda vīriem iztrūka divdesmit, kas krita kaujā, bet no Abnera vīriem – trīs simti sešdesmit. Tas, ka Dāvids guva tik spožu uzvaru ar tik mazu cilvēku zaudējumu, ir saistīts ar svētību, kas bija viņam, jeb Dieva svaidījumu. Saula armijai nebija ne Dieva svētības, ne apsardzības. Dievs svētī pārdabiski, kad mēs darām Viņa darbu. Lāsti darbojas to cilvēku dzīvēs, kuri Dieva darbu dara nolaidīgi. Dāvids darīja no sirds, un viņam bija svētības. Es gribu, lai tu esi no tiem, kas uzvar ar pārsvaru.

Džons Maksvels savā grāmatā raksta par kādu atgadījumu. Studiju laikos viņš nolēma nedaudz nopelnīt kādā pārtikas veikalā. Viņš gāja pie šī veikala īpašnieka kopā ar draugu. Ierodoties īpašnieks teica: “Sekojiet man uz palīgtelpu!” Abi devās tur, lai rakstītu anketas un CV. Priekšnieks beigās pieņēma darbā viņa draugu, nevis viņu. Maksvels kādu dienu nolēma aiziet pie šī veikala īpašnieka un uzjautāt, kāpēc viņu nepieņēma darbā. Veikala īpašnieks teica: “Tam nav nekāda sakara ar anketu vai CV, bet gan ar to, ka draugs bija pirmais kurš nāca līdzi man uz palīgtelpu, kad aicināju. Tu nāci pēc tam, pēc vilcināšanās.” Un to mums arī vajadzētu saprast – diplomiem nav nekādas nozīmes, ja nav tūlītējas rīcības, kvalitātes un kvantitātes.

“Bet sargaities, ka jūsu sirdis netop apgrūtinātas no vīna skurbuma un reibuma un laicīgām rūpēm, ka šī diena jums piepeši neuzbrūk. Jo kā slazda valgs viņa nāks pār visiem, kas dzīvo zemes virsū.” (Lūkas 21:34-35)

Te teikts par to dienu, kad tu nomirsi vai kad Jēzus nāks otrreiz, kad mēs visi stāvēsim Dieva priekšā. Runa ir par alkoholu, jo no tā prāts aptumšojas un nauda tiek iztērēta nepareizā virzienā, kas norāda, ka šāds cilvēks nekad savā dzīvē neko reālu nesasniegs. Ja viņš celsies, tad atkal kritīs alkohola dēļ. Alkohols ir pielīdzināts laicīgām rūpēm, Dieva vārds skaidri saka, ka alkohols un laicīgās rūpes ir vienlīdzīgas, vienāds ļaunums. Laicīgās rūpes ir jebkas, kas tev traucē lūgt Dievu un darīt Dieva darbus. Ja tu kvalitatīvi neizdarīsi savas lietas, kas saistās ar Dieva drabu, tu nekad neko nesasniegsi. Ģimene ir augstāka prioritāte nakā kalpošana, bet kādu gan piemēru ģimenei rāda tētis un mamma, ja nekvalitatīvi dara Dieva darbu? Bērni tieši tāpat var sākt attiekties pret Dieva lietām un darbu. Alkoholisms ir pielīdzināts komfortablai rutīnai, kad garīgajās lietās – kalpošanā, grupiņā – mēs nevirzāmies uz priekšu.

“Žēlsirdīgs cilvēks dara labu pats sev, bet nežēlīgais tomēr nereti skumdina savu garu un ar to kaitē pats savas miesas spēkiem.” (Salamana pamācības 11:17)

Cilvēks, kurš nekvalitatīvi pavada laiku ar Dievu un nestudē Bībeli, apbēdina savu garu, un tas parādās arī pie miesas. Nolaidīgi darot Tā Kunga darbu, tu skumdini savu garu. Mums ir mērķis – lai tas, kas iekšā, parādās arī ārā. Ar nekvalitatīvu darbu un izlikšanos kaut ko darīt tas neizdosies, nebūs rezultāta. Ja nav rezultāta, nav kvalitātes. Es aicinu tevi nepaļauties uz gadījuma veiksmi. Tavs bizness vai darbs, ko dari, un kalpošana ir atkarīgi no kvalitatīvas strādāšanas un pietiekama laika ieguldīšanas. Tas ir Dieva vārds mums katram, arī man.

Pirmie Amerikas kolonisti, kas apdzīvoja Amerikas teritoriju, reiz kaut kur devās, un viens no galvenajiem cilvēkiem viņu vidū ieraugdzīja tālumā putekļu mākoni, kas nozīmēja, ka indiāņi savākuši savu armiju, lai padzītu viņus no turienes vai pat nogalinātu. Kolonisti saprata, ka tas var beigties nelāgi, jo viņi bija mazākumā un šo cīņu varēja neuzvarēt. Viens no galvenajiem kolonistu vidū nolēma runāt ar pretinieku virsaiti. Viņi satikās un viens otru nesaprata, jo runāja dažādās valodās, tāpēc sāka žestikulēt. Pēc kāda laika viņi atgriezās pie saviem cilvēkiem, kuri bija gatavi cīnīties, un teica, ka cīņa nenotiks. Pārējie prasīja: “Kā tu atrisināji šo problēmu tikai ar žestiem?” Un kolonists stāstīja saviem cilvēkiem: “Es sapratu, ka viņu valodu nemāku, tāpēc mēģināju komunicēt ar žestiem. Es uzzīmēju viņam apli, gribēdams pateikt, ka visi cilvēki ir vienoti. Indiānis uzzīmēja aplim pa vidu svītru un es sapratu, ka viņš saka, ka tava tauta ir mana tauta. Tad es parādīju uz debesīm, gribēdams pateikt, ka mēs visi esam zem viena Dieva un ka viens otram nesagādāsim problēmas. Indiānis iedeva man sīpolu, un no tā sapratu – cik cilvēku, tik viedokļu. Es viņam iedevu olu kā labas gribas un miera zīmi, ko viņš negribēja ēst, un dusmīgs aizaulēkšoja ar savu zirgu.” Tajā pašā laikā indiāņi savam vadonim jautāja: “Kāpēc mēs neuzbrūkam un necīnāmies?” Un viņš savējiem atbildēja: “Sapratu, ka viens otra valodu mēs nemākam. Viņš uzzīmēja apli, un es sapratu, ka mēs esam aplenkti. Es pretī uzzīmēju aplim pāri svītru, kas nozīmē, ka izlauzīsimies. Tad viņš parādīja uz debesīm ar ko nopratu, ka mēs visi šodien būsim pie Dieva. Es viņam iedevu sīpolu, gribēdams teikt, ka šodien viņiem nāksies liet gaužas asaras, bet viņš man iedeva olu, kas nozīmē, ka mūsu pozīcija ir ļoti trausla. Un tad sapratu, ka esam aplenkti un viņi, iespējams, ir vairāk nekā domājam, un nolēmu atkāpties.” Lūk, divi dažādi cilvēki, kuri dažādi saprata vienus un tos pašus žestus! Šie cilvēki nesaprata viens otru, un šo var saukt par veiksmes stāstu. Tāpat arī mūsu dzīvēs drošvien ir bijuši gadījumi, kad vienkārši paveicās kaut kādās lietās. Nepaļaujies uz veiksmi! Pilnveidojies! 2018.gads ir kvalitātes gads!

“Un visu, ko vien jūs darāt vārdos vai darbos, to visu darait Kunga Jēzus Vārdā, pateikdamies Dievam Tēvam caur Viņu. ” (Kolosiešiem 3:17)

Visu ko darat, lai grozās ap Kristu un Dieva valstības celšanu!

Mācītāja Mārča Jencīša svētrunu “2018. – kvalitātes gads” pierakstīja un rediģēja draudzes “Kristus Pasaulei” redakcija