Svētrunas tēma ir „Atgādinājums”.
Jēzus saka: „Savu mieru Es jums atstāju un Savu mieru Es jums dodu. Ne tā, kā pasaule dod.” Pasaule meklē mieru ārpus Jēzus Kristus, ārpus Dieva – alkoholā, narkotikās, seksā – es domāju par nepareizu šī lietas pielietošanu, arī televīzijā, internetā, viens otrā jeb nepareizās savstarpējās attiecībās un citās lietās. Bet Jēzus saka – Viņš dod Savu mieru ne tā, kā pasaule dod. Es sajutu savā garā, ka daudziem no mums šobrīd nav miera. Un tu meklē šo mieru apstākļos, pasaulē, jo domā par mieru kā par kaut ko tādu, kas tev liek justies komfortabli un labi. Savā ziņā es gribu tevi sarūgtināt – pasaulē nekad nebūs miers. Mums vienmēr apkārt būs pasaule un dažādi apstākļi, kas nedod iespēju mums atslābt. Jēzus runā par iekšēju mieru, kad tu turies pie sava ceļa, turies pie Jēzus ar zobiem un ar nagiem, un turpini iesākto ceļu ar paceltu galvu, ar stāju. Tev ir miers ar Dievu. Tu vari nejusties tā, ka tev ir miers, taču tev ir Dieva miers, Viņa stabilitāte.
Politiskā situācija Eiropā saasinās. Šī krīze jeb militārais konflikts saasinās, iet dziļumā. Ja kādreiz es biju vienīgais, kas runāja par to, kas mūs sagaida, ja mēs pareizi nerīkosimies, tad šobrīd šī situācija kļūst arvien saspīlētāka. Esmu pamanījis ziņās, ka pretēji tam, ka valdība apgalvo, ka esam drošībā un nav pamata uztraukumam, parādās raksti, kas uzskata pretējo – mēs esam apdraudēti. Cilvēki sāk domāt ne tikai pēc tā, ko kāds augšā saka, bet reāli apsver situāciju un saprot, kas notiek. Un daudziem tas var radīt papildus stresu un uztraukumus. Man jāsaka, ka tam ir pamats, un Eiropa ir uz pulvera mucas, bet labā ziņa ir tā, ka Jēzus to ir paredzējis. Jēzus saka to, ka pirms Viņa atnākšanas būs kari un karu daudzināšana. Tas ir rakstīts Bībelē. Kopš Jēzus mira un augšāmcēlās, staigāja šeit virs zemes un teica šos vārdus, ir pagājuši divi tūkstoši gadi, un nepārtraukti virs zemes ir bijuši kari un karu daudzināšana. Pa vidu ir bijuši desmit un divdesmit gadu miera periodi un pēc tam atkal ir kari un to daudzināšana. Vai vispār ir bijis tāds periods, kad visā pasaulē būtu bijis miers un nevienā valstī nav nekāds karš? Tas ir labs jautājums, par ko var padomāt un paskatīties vēsturē, vai vispār ir bijis tāds moments. Tāpēc tas ir normāli, ka daudzina karu. Tas ir normāli, ka Latvijā ir kara aizstāvji jeb, šajā gadījumā, agresora aizstāvji un tie, kas kultivē to arī šeit. Tātad pasaulē miers nebūs. Tā ir laba ziņa un to ir svarīgi saprast. Un kad tev šķiet, ka nu ir miers, varbūt tajā brīdī patiesībā ir vismazāk miera.
Jēzus saka: „Savu mieru Es tev dodu.” Kāda tev daļa, kas ir pasaulē? Tev ir miers! Svētrunas tēma ir „Atgādinājums”. Es atgādinu tev, ka Dievs, Jēzus ir piešķīris tev mieru, paškontroli un stabilitāti, un kaut tūkstoši krīt tev blakus un desmit tūkstoši pa labo roku, tevi tas neskars, jo tu dzīvo citā dimensijā. Tu dzīvo citā valstī un esi citas valsts pilsonis. Es nelietošu vārdu „valstība”, jo tas ir tāds novecojis Bībeles vārds. Šodien valstis nesauc par valstībām. Tu esi citas valsts pilsonis. Pirmkārt, debesu valsts pilsonis Jēzus Kristus vārdā. Tikai pēc tam pilsonis ellē, ja tur nonāc, – labākajā gadījumā, ja tu vispār tur esi pilsonis. Tu piederi pie citas valsts un šajā valstī ir citi standarti, cits laiks un citi apstākļi. Tur ir miers. Tu piederi pie valsts, kurā ir miers, un lai kas notiktu tev apkārt, tev ir miers. Lai kas arī nenotiktu tev apkārt, Dievs ir ar tevi un tevi izvedīs no grūtībām. Lai kādas arī ciešanas un pārdzīvojumus tu nepiedzīvotu, jebkurā gadījumā, Dievs tevi izvedīs, pasargās un noliks uz kājām. Tev ir miers.
Sarunās ar cilvēkiem es dzirdu, ka daži ir pat pārmērīgi uztraukušies. Uztraukumam nav pamata, jo mūsu valstī ir miers. Pirmkārt, es runāju par debesu valstību, un pagaidām miers ir arī Latvijā. Un lūgšanu kambarī Dievs man atklāja, ka Viņš dod mums laiku. Tas nozīmē, ka ir kāds laika posms, kurā mēs varam dzīvot un baudīt šeit miera apstākļus, kuri mums ir jāizmanto. To es saņēmu no Dieva. Uztraukumam nav pamata. Cik ilgi būs šis laika posms, es nezinu. Ļoti iespējams, ka tas ir atkarīgs tieši no tā, kā draudze rīkosies un lūgs. Jēzus saka: „Savu mieru Es jums atstāju, Savu mieru es jums dodu.” Uztraukumam nav pamata, jo tava drošība, tavs miers ir Jēzū Kristū, un Viņš ir tevī. Caur Svēto Garu Viņš ir mūsu vidū, Viņš ir tevī, un tev ir miers. Tev nav nepārtraukti jādomā par to, kas var notikt, vai kas var atgadīties. Inkauntera anketā ir tāds punkts „Nepareiza sagaidīšana”. Negaidi kaut kādus notikumus šodien vai rīt, kuri var notikt! Tā nav tava daļa, kas notiks tur, ārpusē. Tev ir miers, un tu esi pasargāts. Tu esi drošībā! Ja tu esi draudzē iekš Kristus un ja tu esi Dieva vadīts, tev ir miers un drošība.
„Ar to Viņš mums ir dāvinājis ļoti lielus un dārgus apsolījumus, lai jums ar tiem būtu daļa pie dievišķas dabas, jums, kas esat izbēguši no tā posta, kas kārību dēļ ir pasaulē. Tāpēc pielieciet visas pūles un parādait savā ticībā tikumu, bet tikumā atziņu, atziņā atturību, atturībā pacietību, pacietībā dievbijību, dievbijībā brālību, brālībā mīlestību. Jo, ja šīs lietas pie jums ir un iet vairumā, jūs netapsit kūtri, nedz neauglīgi mūsu Kunga Jēzus Kristus atziņā. Bet, kam to nav, tas ir akls un stulbs un ir aizmirsis, ka viņš ir šķīstīts no veciem grēkiem. Tādēļ, brāļi, darbojieties, lai jūsu aicināšana un izredzēšana jo stipra paliek, jo, to darīdami, jūs nekad neklupsit. Tas lielā mērā veicinās jūsu ieiešanu mūsu Kunga un Pestītāja valstībā. Tādēļ es arvienu jums to atgādināšu, kaut jūs to jau zināt un esat nostiprinājušies tanī patiesībā, kas jums tagad ir. Jo, kamēr esmu šinī mājoklī, es turu par savu pienākumu jūs modināt ar atgādinājumiem.” (2. Pētera 1:4-13)
Mums ir lieli un dārgi apsolījumi. Tas, ko Dievs mums ir piešķīris, tas, par ko Dievs mūs ir radījis, pārradījis, jaunpiedzimstot un pieņemot Jēzu par savu Glābēju, mēs esam jauns radījums un mums ir lieli un dārgi apsolījumi.
Te rakstīts: „jums, kas esat izbēguši no tā posta, kas kārību dēļ ir pasaulē.” Te ļoti konkrēti tiek runāts par karu. No kurienes kari, nesaskaņas un šķelšanās? Vai ne no kārībām, kas plosās jūsu locekļos? No kurienes starpvalstu kari? Vai ne no kārībām, ka kāda valsts vēlās otras valsts īpašumu, teritoriju, cilvēkus un tā tālāk? Vai pēdējais bauslis neskan, tev nebūs iekārot? Ja mēs visi bītos Dieva un pazītu Viņu, nebūtu karu. Katrā ģimenē vairāk vai mazāk ir karš. Arī kristiešu ģimenēs mīl šad un tad pakarot maza mēroga karu. Tātad tas mājo cilvēka miesā. Tā velns ir sabojājis šo pasauli tajā brīdī, kad Ieva un Ādams, pirmie cilvēki, sagrēkoja. Taču caur Jēzu Kristu mēs atgūstam kontroli pār sevi un ja arī kaut kas gadās, mēs to visu normalizējam un nokārtojam. Mums ir miers un drošība. Lai arī ģimenē ir mazi kari, bet jūs būsiet kopā vienmēr. Āmen! Jūs esat un būsiet.
Tātad karš ir no kārībām. Un Pēteris saka, ka „jūs esat izbēguši no tā posta, kas kārību dēļ ir pasaulē”. Vai apkārt tev plosītos kari vai sprāgtu bumbas, grūtu mājas, bet, kad tu stāvēsi tur, neviens akmens vai ķieģelis tev netrāpīs. Protams, es nedaudz pārspīlēju šajā brīdī. Ja tu tā darīsi un speciāli stāvēsi tur, kur viss notiek, tad es nevaru garantēt, ka tev nekas nenotiks, jo Jēzus tā nerīkojās. Kad Jēzum draudēja nepatikšanas, Viņš vienkārši izvairījās. Atsevišķos gadījumos Viņš rīkojās atšķirīgi. Kādā reizē Viņam draudēja briesmas no jūdiem, un tad Viņš tur negāja, bet citā reizē Viņš gāja. Jēzus darīja tā, kā Dievs Viņu vadīja. Tu esi pasargāts. Tev ir tas miers, ko dod Dievs.
„(..)jums, kas esat izbēguši no tā posta, kas kārību dēļ ir pasaulē. Tāpēc pielieciet visas pūles un parādait savā ticībā tikumu, bet tikumā atziņu (..)” (2. Pētera 1:4,5)
Jaunajā tulkojumā ir rakstīts citādāk: „tādēļ pūlieties, lai ticību vienotu ar tikumu, tikumu ar atziņu, atziņu ar savaldību (..)” Atziņa ir saprašana. Parādīt vienotu ticību ar tikumu nozīmē parādīt to, kam tu tici darbībā. Ja tu tici, tad dzīvo tikumīgu dzīvi. Ja tu saproti atziņā savaldību – ja saproti Dieva gribu, tad arī kontrolē sevi un esi savaldīgs. Lūk, precīzs tulkojums šai Rakstu vietai. Pielieciet pūles, lai iemantotu tos lielos apsolījumus, ko Dievs jums ir devis un piešķīris. Ir jāstrādā!
„Jo, ja šīs lietas pie jums ir un iet vairumā, jūs netapsit kūtri, nedz neauglīgi mūsu Kunga Jēzus Kristus atziņā.” (2. Pētera 1:8)
Jūs nebūsiet neauglīgi.
„Jo, kamēr esmu šinī mājoklī, es turu par savu pienākumu jūs modināt ar atgādinājumiem.”(2. Pētera 1:13)
Pēteris runā par to, ka viņš ir savā miesā – šajā zemes mājoklī. Viņš zina, ka reiz viņam būs jāatstāj šīs zemes mājoklis un jādodas pie Dieva. Pēteris turēja par savu pienākumu atgādināt šīs lietas.
Lietas, ko Pēteris mums atgādina:
1. Dievs mums ir devis lielus un dārgus apsolījumus. Dievam ir svētību pilnas domas par tevi. Viņš ir piešķīris tev glābšanu, dziedināšanu, labklājību, auglību. Tev tas pieder. Viņš tev to ir dāvinājis.
2. Mēs esam izbēguši no tā posta, kas kārību dēļ ir pasaulē. Tātad mēs esam brīvi no visām grēka sekām pasaulē. Tu esi izbēdzis no šī posta. Un tad, kad tev nāk virsū melnie, kad parādās lielās bailes par sevi vai par kādiem citiem, vai savu valsti, tad atceries, es atgādinu, ka tu esi brīvs no šī posta, tu esi izglābts un pasargāts. Āmen! Turies pie Dieva un pie draudzes. Meklē Viņa vaigu, esi Viņa vadīts, nevis cilvēku vadīts, un Dievs tevi pasargās. Dievs ir tava stiprā klints, stiprais pamats. Aleluja! Viņš ir mans Glābējs (vārds „Jēzus” tulkojumā nozīmē Glābējs). Jēzus Kristus – Svaidītais Glābējs.
Neatkarīgi no tā, kas ir pasaulē, neatkarīgi no tā, kas notiek tev blakus, apkārt, tu esi glābts, un tev ir miers. Mēs esam izglābti. Šeit nav rakstīts, ka „jūs izbēgsiet no šī posta”. Ir dažādas rakstu vietas, bet šeit ir rakstīts, ka „jūs esat izglābti no šī kārību posta, kas ir pasaulē”. Mēs esam izglābti no posta, kas kārību dēļ ir pasaulē. Tu esi izglābts no visām grēku sekām, arī no savu grēku sekām. Līdz tam brīdim, kad tu nāci pie Kristus, tu esi grēkojis, un tagad tu esi izglābts. Ja arī kāds smagums iet līdzi, tad tev ir jāzina, ka tu esi izglābts no šī posta. Tad nu dzīvo tā, ka tu esi brīvs un izglābts. Tad nu dzīvo tā, kā Dieva vārds par tevi saka, nevis tā, kā tu jūties vai pēc tā, kādi apkārt ir apstākļi. Dzīvo tā, kā Dievs māca, kā Bībelē ir teikts – tu esi brīvs un izglābts. Tātad mēs esam izbēguši no posta.
3. Tu esi auglīgs.
„Jo, ja šīs lietas pie jums ir un iet vairumā, jūs netapsit kūtri, nedz neauglīgi mūsu Kunga Jēzus Kristus atziņā.” (2. Pētera 1:8)
Ko nozīmē būt auglīgam? Tā ir augļošanās un vairošanās itin visā. Tava personības izaugsme – tu nepārtraukti audz. Ja tu vadi mājas grupiņu, tu audz pats un cilvēki aug līdz ar tevi. Viņi nāk pie Kristus un tu audz, un šie cilvēki aug Jēzū Kristū līdz ar tevi. Tu esi auglīgs! Ja tev šķiet, ka tu esi neauglīgs vai ka kaut kas nenotiek, tad es atgādinu tev, ka Dieva Vārds par tevi saka, ka tu esi auglīgs. Ja tiek runāts par finansēm, tad, draugs, neskaties uz to, kas notiek apkārt. Tu esi bagāts un auglīgs savās finansēs. Tu itin visā esi auglīgs. Pēteris saka: „Jo, ja šīs lietas pie jums iet vairumā (..).”
4. Pūlieties! Ir jāpieliek pūles, lai ieietu apsolījumos un ir jāpūlas par katru sīkumu. Tu zini, ka sīkumi nemaz nav sīkumi, jo visas lielas lietas sastāv no sīkumiem. Kā mozaīka vai puzle, kas ir jāsaliek. Katra liela lieta, vīzija un mērķis sastāv no daudziem sīkiem darbiem un notikumiem, kas patiesībā nav sīkumi, jo bez šiem sīkumiem nav nekā liela, nav rezultāta. Tādēļ pūlieties! Pielieciet visas pūles, lai šie apsolījumi realizējas jūsu dzīvē. Ja tavā dzīvē kaut kas no Dieva apsolījumiem nestrādā, tad paskaties uz sevi, – vai tu pūlies Dieva valstības darbā un vai ej konkrētā virzienā. Varbūt ir neauglība, nav naudas, neaudz kā personība, jo tu paļaujies uz apstākļiem, nevis uz Dievu. Paskaties, vai tu pūlies un strādā šajā virzienā, vai tu izpildi mājas darbus!
Tu noteikti esi dzirdējis, ka cilvēki saka, ka viņi Bībeli ir izlasījuši vienu, divas vai pat trīs reizes un tāpēc visu zina. Bet Bībelē ir teikts, ka mums ir pienākums modināt sevi un citus ar atgādinājumiem. Pēteris tā darīja. Bībele ir jālasa katru dienu! Tas ir jādara regulāri. Lai arī tu zini kādus principus, Dieva Vārds sev ir nepārtraukti jāatgādina. Atkārtošana ir zināšanu māte.
Es tev šodien atgādinu, ka tu esi izbēdzis no posta, kas ir pasaulē. Galvenie posta punkti:
1) Mūžīga pazušana ellē.
2) Verdzība – grēka verdzība, verdzība velna varai, cilvēkiem.
3) Slimības.
4) Nabadzība.
Es atgādinu tev, ja tu esi aizmirsis, ka tu esi izbēdzis no elles, izbēdzis no mūžīgas pazušanas, slimībām un nabadzības. Tu esi izbēdzis no važām un verdzības, no velna varas un grēka varas. Tu esi brīvs! Aleluja!
5) Es atgādinu tev, ka tu esi jauns radījums!
„Tādēļ, ja kas ir Kristū, tas ir jauns radījums; kas bijis, ir pagājis, redzi, viss ir tapis jauns.” (2. Korintiešiem 5:17)
Ir svarīgi sev atgādināt, kas tu esi. Es lūgšanu laikā tā daru. Ja nāk kādas domas vai spiediens no apkārtējiem apstākļiem, no elles, es atšķiru, ka tas nav no Dieva un lūgšanu laikā sev atgādinu, ka es esmu jauns radījums un neesmu tāds, un nerīkojos tā, kā grib velns. Tā ir viena no galvenajām problēmām – ka mēs nespējam kontrolēt savu domu dzīvi. Visas problēmas sākas no tā, ka tu nepareizi domā par sevi, par citiem, par Dievu un apstākļiem. Tu varbūt nepareizi domā par Dieva Vārdu, un tu atļauj sev to domāt, piemēram, lūgšanu laikā. Es lasīju, ko raksta pasaulē lielākās draudzes mācītājs Jongi Čo – viņš saka, ka viena no viņa galvenajām grūtībām un smagākajām nastām ir lūgšanas. Tu varbūt domā, ka viņam ir lielākā draudze pasaulē, un viņš ir tāds svaidīts vīrs, kuram ļoti patīk lūgt un kurš lūgšanās vienmēr kaut ko jūt. Draugi, viņš vienkārši lūdz un izpilda savu pienākumu. Viņš saka, ka pirms katra dievkalpojuma lūdz aptuveni četras stundas, un ja viņš sludina Japānā, kur ir smaga atmosfēra, tad pat piecas vai sešas stundas pavada lūgšanā. Tā ir viena no smagākajām nastām, jo lūgšanās viņam ir jācīnās ar domām, kas novērš no lūgšanas. Katram no mums ir jācīnās ar domām, kas novērš no lūgšanas. Manas zāles ir tādas, kuras man palīdz. Es lūgšanā sev atgādinu, ka esmu jauns radījums – „Es vairs neesmu tas, kurš nevarēja domāt to, ko viņš grib, bet tagad es varu domāt to, ko gribu, kad gribu un kā gribu; esmu pilnībā brīvs un man ir Svētā Gara spēks. Esmu jauns radījums!” Tu esi jauns radījums un vari domāt par to, ko vēlies. Tātad, ja tu domā par to, ko nevēlies, tad patiesībā tu to vēlies. Ja tu esi jaunpiedzimis, tad tu vari domāt par to, ko tu gribi domāt. Ja tu nedomā pareizas lietas, tas nozīmē, ka tu vēlies domāt nepareizas lietas. Ja tu domā pareizas lietas, tad tu vēlies domāt pareizas lietas, jo tu esi jauns radījums Jēzū Kristū. Aleluja! Bez domu koncentrēšanas un domu dzīves sakārtošanas neviens nevar gūt panākumus, iemantot tos apsolījums, kuri mums ir doti no Dieva, neviens nevar uzvarēt, būt auglīgs vai bagāts. Tev ir jākoncentrē domas pareizā virzienā. Kas bijis, ir pagājis, viss ir tapis jauns!
6) „Es rakstu jums, bērniņi, jo grēki jums ir Viņa Vārda dēļ piedoti.” (1. Jāņa 2:12)
Šeit nav rakstīts „grēki BŪS vai BIJA piedoti”, bet gan „grēki IR piedoti”. Tieši tāpat, kā iepriekšējā rakstu vietā, – kas ir Kristū, tas IR jauns radījums. Šeit nav rakstīts, ka tad, ja tu labi uzvedīsies, izpildīsi desmit baušļus, ievērosi visu draudzes kārtību un spēsi koncentrēt savas domas, tad tu būsi jauns radījums. Nē, šeit ir teikts, ka tad, ja tu esi pieņēmis Jēzu savā sirdī, tu esi jauns radījums. Ja tu esi nācis pie Jēzus un palūdzis piedošanu par grēkiem un apliecinājis Viņu par Kungu savā dzīvē, tad šeit ir rakstīts, ka tu nevis būsi, bet tu esi jauns radījums, un tavi grēki ir piedoti. Aleluja! Tāpēc neskaties pagātnē, kas ir bijis. Visi tavi grēki ir piedoti.
„Viņš piedod visus tavus grēkus un dziedē visas tavas vainas” (Psalms 103:3)
Lai cik arī tu esi nepilnīgs vai kā tu kārtējo reizi esi izgāzies, kā mums visiem sanāk, tad atceries, ka tas viss tev ir piedots. Tev ir piedoti tie grēki, kas tev vēl būs, ko tu vēl tikai izdarīsi. Visi grēki ir piedoti, kamēr vien tu turies pie Viņa.
Vai nav labi, ka es tev atgādinu, ka tavi grēki tev ir piedoti un ka tu esi jauns radījums? Tu esi jauns radījums šodien un tagad, un tu vari domāt un rīkoties tā, kā tu gribi. Tu esi cits cilvēks – radīts pēc Dieva līdzības, atdzimis no Svētā Gara (kā rakstīts – no Gara un ūdens). Tev nav jānopelna grēku piedošana. Bībelē ir teikts, ka piedošana ir bez maksas. Tu vienkārši nāc pie Jēzus, tu tici Viņam, un visi tavi grēki ir piedoti – bijušie, esošie un nākamie. Dievs redz tavu sirdi arī šodien – vai tu pūlies iemantot Dieva apsolījumus. Tas nenozīmē, ka tu visu esi iemantojis, bet tas, ka tu pūlies ir galvenais un tad viss ir kārtībā.
7) „Jo, kas ir aicināts par Tā Kunga mācekli, vergs būdams, tas ir Tā Kunga atbrīvots; tāpat, ja kas aicināts, brīvs būdams, tas ir Kristus vergs.” (1. Korintiešiem 7:22)
Ja tu esi aicināts jebkādā stāvoklī, tad tu esi atbrīvots. Tu zini, ka es nācu pie Dieva, esot cietuma kamerā? Būt vergam Romiešu impērijā bija vēl ļaunāk nekā sēdēt cietumā. Ja tu pie Jēzus esi nācis kā vergs, tad nevis tu varbūt iegūsi savu brīvību vai tev par to būs jāpacīnās, bet tu esi Tā Kunga atbrīvots. Esi atgādinu tev – ja tu esi atnācis pie Kristus, tu esi atbrīvots! Tu esi Dieva atbrīvots, tev vairs nav atkarības un verdzības. Tu esi brīvs! Un tā tev būs domāt un rīkoties! Tu esi atbrīvots no jebkādas verdzības vai atkarības tajā brīdī, kad pieņēmi Jēzu.
8) „Viņš uznesa mūsu grēkus Savā miesā pie staba, lai mēs, grēkiem miruši, dzīvotu taisnībai; ar Viņa brūcēm jūs esat dziedināti.” (1. Pētera 2:24)
Šeit nav teikts, ka ar Viņa brūcēm jūs varbūt saņemsiet dziedināšanu vai ka tikai tad saņemsiet dziedināšanu, kad par jums palūgs, vai ja ataicināsiet draudzes vecajus un tie svaidīs jūs ar eļļu. Šī ir cita rakstu vieta – „ar Tā Kunga brūcēm jūs ESAT dziedināti.” Kad un kurā brīdī? Tajā brīdī, kad atgriezies pie Dieva. Tu jau esi dziedināts no sava dulluma, no šizofrēnijas, tavas emocijas un miesa ir dziedināta, tev nesāp galva un nekādi audzēji tur nav un nekad nebūs, jo tas nav iespējams, jo Bībelē ir teikts, ka tu ar Viņa brūcēm esi dziedināts! Tu esi dziedināts tagad! Es, tu viņš un viņa ir dziedināti! Aleluja!
Un neskaties uz apstākļiem vai simptomiem, jo tā nav realitāte. Skaties uz Dieva Vārdu. Dievs ir reāls un dzīvs. Tavs kuņģis ir dziedināts! Kaut arī šajā pašā brīdī tev ir kādi simptomi, tu esi dziedināts! Tu esi pilnīgi vesels. Zini, tev nevajag lūgt par dziedināšanu tikai tad, kad tev ir parādījušies simptomi. Tev vajag pateikties par dziedināšanu ik dienas. Lai nesaslimtu, tev lūgšanā Dievam, sev un garīgajai pasaulei ir jāatgādina, ka tu ar Viņa brūcēm esi dziedināts.
Ar ko ir jāsāk lūgšana? Ar pateicību par Kristus upuri – par to, ko Viņš ir izdarījis pie krusta. „Dievs, paldies, ka Tu nāci virs zemes un miri pie krusta par mani. Paldies, ka Tavas asinis šķīstī mani no visiem grēkiem. Paldies, ka esmu brīvs no visiem grēkiem.” Mana mīļāka lūgšana ir, kad es pateicos par savu veselību un uzskaitu visu pēc kārtas. Piemēram, paldies, ka ar manu galvu viss ir kārtībā, asinsspiediens ir ideāls. Es iztēlojos savā galvā, kā viss man tur pareizi funkcionē, ideāli strādā un visa sistēma darbojas pareizi. Es ieraugu sevi, ka viss man ir kārtībā, esmu dziedināts un it viss funkcionē. Es pasakos par to, ka esmu vesels, esmu labā fiziskā formā, ka neesmu noguris un tā tālāk. Un tā lūgšana paiet un pēc tam lūdzu arī par savu komandu, ka ikviens no viņiem ir vesels, auglīgs un bagāts. Tādas ir manas lūgšanas, kuras man patīk un kuras ir pareizas lūgšanas, jo ar Jēzus brūcēm mēs esam dziedināti, un tādēļ es pasakos par to, kas man ir, nevis par to, kādi ir apstākļi. Tā ir ticība! Bez ticības nevar Dievam patikt. Es zinu, ka šīs sprediķis ceļ tevi!
9) „Es zinu tavus grūtumus un nabadzību, bet tu esi bagāts, un ka tevi zaimo tie, kas saucas par jūdiem un nav tādi, bet ir sātana sinagoga.” (Atklāsmes 2:9)
Te tiek runāts par finansiālām problēmām. Bet te nav teikts, ka „tu VARI būt bagāts”, bet, ka „tu ESI bagāts!”.
Tu esi bagāts, es esmu bagāts, viņš ir bagāts, mēs esam bagāti! Šeit nav rakstīts, ka jūs būsiet bagāti. Dieva Vārdā ir teikts, ka jūs esat bagāti, šodien, tagad. Atliek man tikai internetā kaut ko tādu publicēt. Parasti es to rakstu dienas citātos. Atliek uzrakstīt tēmu „Tu esi bagāts”, tā visas vārnas metas virsū, – viņi netic, un viņiem nav. Viņi netic pilnam evaņģēlijam, Dieva Vārdam. Ābrahāms bija ļoti bagāts, Īzaks bija bagāts, Jēkabs arī bija bagāts, Jāzeps bija bagāts, Dāvids bija bagāts, caur ciešanām, bet tomēr bagāts, Salamans bija bagāts. Jēzus ir bagāts, mēs esam bagāti, es esmu bagāts, tu esi bagāts, viņš ir bagāts, viņa ir bagāta. Tad nu pielieciet pūles, lai strādātu šajos virzienos, pirmkārt lūgšanu kambarī, otrkārt ar pareizām darbībām, no kurām lielāko daļu jums iemāca draudzē.
„Jo ar Viņu jūs esat kļuvuši bagāti visās lietās viscaur vārdos un atziņā” (1. Korintiešiem 1:5)
Ir atšķirība starp tagadni un nākotni? Ko nozīmē vārdi „esat bagāti”? Tas nozīmē: tagad, šajā brīdī tu esi bagāts. Jo tu esi jauns radījums, bagāts radījums, dziedināts un vesels radījums, stiprs un brīvs radījums, pēc Dieva līdzības, tāds, kuram nav nekas neiespējams. Jēzus skaidri saka: „ja tev ir ticība kā sinepju graudiņš, tu sacīsi šim kalnam – pārcelies no šejienes uz turieni, un tas pārcelsies”, un jums nekas nebūs neiespējams, jo Dievam visas lietas ir iespējamas. Un Viņš ir tevī, un tu esi ar Viņu savienots, un tu esi Viņā.
„Jo jūs zināt mūsu Kunga Jēzus Kristus žēlastību, ka Viņš, bagāts būdams, ir tapis nabags jūsu dēļ, lai Viņa nabadzība kļūtu jums par bagātību.” (2. Korintiešiem 8:9)
Šī rakstu vieta ir tiem, kuri skatās dievkalpojumus internetā. Ja nu kāds līdz šim brīdim nevarēja atrast šīs Rakstu vietas Bībelē, dažas es jau nosaucu. Pie krusta Jēzus nomira ne tikai par mūsu slimībām, ne tikai par grēkiem, ne tikai tāpēc, lai izrautu tevi no elles, bet lai svētītu tevi arī virs zemes. Te ir skaidri rakstīts, ka Jēzus nomira arī par mūsu nabadzību. Tātad, pie krusta Jēzus tika aplaupīts, Viņa drēbes tika norautas, sadalītas, Viņš tika aplaupīts, lai Viņa nabadzība jums tiktu par bagātību.
Mateja evaņģēlijā 25. nodaļā ir līdzība, kāds kungs aizceļoja un saviem kalpiem atstāja mantu, vienam piecus talentus, vienam trīs un vienam tikai vienu talentu. Tad nu divi no kalpiem lika lietā šo atstāto naudu un piepelnīja vēl klāt, bet viens no kalpiem, kuram bija tikai viens talents, paslēpa to un nelika to lietā. Bet, kad šis kungs atgriezās, viņš teica šādus vārdus tiem, kuri bija nopelnījuši vēl klāt naudiņas:
„Viņa kungs sacīja tam: labi, tu godīgais un uzticīgais kalps. Tu esi bijis uzticīgs pār mazumu, es tevi iecelšu pār daudzumu. Ieej sava kunga priekā.” (Mateja evaņģēlijs 25:23)
Bet tam, kurš bija noslēpis naudu un nebija licis to lietā, viņš teica:
„Tāpēc ņemiet viņa talentu un dodiet to tam, kam ir desmit talentu.” (Mateja evaņģēlijs 25:28)
Princips ir vienkāršs – lieto to, kas tev tagad ir. Pūlies!
„Tāpēc pielieciet visas pūles un parādait savā ticībā tikumu, bet tikumā atziņu.” (Pētera 2. Vēstule 1:5)
Pielieciet visas pūles, lai tas, kas tu esi, parādās arī ārpusē, lai tas parādās pie tavas miesas. Un lieto mazumiņu. Sīkumi, kas nav sīkumi, – dari šīs sīkās lietiņas ceļā uz lielām lietām. Katru dienu lūgšana, katru dienu Bībeles lasīšana. Kādam tas var likties sīka lieta, arī ieiet Dieva klātbūtnē kādam var likties sīka lieta. Ja tu katru dienu to dari, tas var pārvērsties par tādu sīkumu, vienu no dienām. Bet bez lūgšanu kambara tu nevari sasniegt lielas lietas Jēzū Kristū. Tu nevari realizēt to, kas ir tevī. Lūgšana un Dieva Vārds – tie ir instrumenti, kā sasniegt un realizēt Dieva apsolījumus.
Piemēram, aizvakar rakstīju dienas citātu. Es eju lūgšanā, un man ir jautājumi Dievam, es nesaku, ka man vienmēr tā notiek, bet šoreiz tā bija. Man ir jautājumi par draudzes attīstību, par tālāko virzību, par mani pašu. Es eju lūgšanu kambarī, es uzlieku mūziku un sāku slavēt Dievu un saku: „Dievs man ir jautājumi, tādi un tādi.” Un pēkšņi, kaut kur pēc neilga laika atnāk Dieva klātbūtne un man galva ir pilnīgi skaidra un es perfekti zinu atbildes uz šiem jautājumiem. Tāda skaidrība un sapratne nav katru dienu, tas ir tā, kad Jēzus ar mācekļiem uzkāpa kalnā un tika apskaidrots, tas ir kaut kas līdzīgs.
Kas pēc tam notiek? Tad, kad tu beidz lūgt, sākas ikdiena. To, ko es saņemu no Dieva, es pierakstu, es uzmetu uz papīra, lai neaizmirstu to. Un pēc tam, kad es paskatos uz saviem pierakstiem, – vājprāts kaut kāds, vai tiešām to teica Dievs!? – sākas prātošana. Un tas viss ir tikai apstākļi un emocijas. Jo Dievs skaidri pateica, skaidri runāja. Vai tas nebūs par daudz, vai es varēšu to izturēt? Un viens no iemesliem, – vai mana miesa gribēs tur iet vai kaut ko tur darīt? Miesai jau nepatīk un liekas kaut kas nereāls vispār. Un ko es gribu tev pateikt? Bez lūgšanu kambara, bez kvalitatīva lūgšanu laika tu nevari dabūt pareizu Dieva vadību. Tu nevari realizēt visu savu potenciālu un kļūt par to, ko Dievs tevī ir atdzemdinājis, par jaunu cilvēku. Tu nevari izlauzties pilnībā. Lūk, lūgšanu kambarī tu saņem to un pacelies augšā un ej, kā esi dzirdējis no Dieva. Un, starp citu, tagad, kad es sludinu, daudziem ir līdzīgas sajūtas šodien, jo es tev palīdzu ieiet Dieva klātbūtnē un dzirdēt no Dieva. Es sludinu, un tev sirdī atsaucas „Jā, tas tā ir, un man tas ir jādara!”, un tu izej no dievkalpojuma un sāc šaubīties, vai tiešām tas bija no Dieva, vai tiešām es to varu izdarīt, vai tiešām tas ir īstais laiks, vai nav par ātru? Tā notiek. Vai tad nav tā, ka, atrodoties dievkalpojumā, tu domā: „Jā, es iešu, es darīšu!”, bet pēc dažām stundām vai dažām dienām tas aizmirstās? Tāpēc es modinu tevi ar atgādinājumiem. Pieliec pūles, lai meklētu Dievu! Nekad neatstāj savus dievkalpojumus, savu draudzi, esi paklausīgs savam vadītājam, dzīvo tā, kā Kristus māca.
Par biznesu runājot, gribi, es tev padomu iedošu? Izmantosi, tev labi veiksies, protams, ja tev visas pārējās lietas ir pareizas, desmitā tiesa un viss tev ir normāli. Pieņemsim, ka tev ir savs biznesiņš un tev ir vajadzīgi savi klienti, bet tu nezini, kur klientus dabūt, un tu ieliec vienu sludinājumu portālā „ss.lv” un gaidi klientus, kuri zvanīs. Bet tajā portālā ir 500 tādi paši sludinājumi, kā tev. Es tev pateikšu, kas tev ir jāizdara, ja tev klientu par maz ir, – ieliec 20-30 savus sludinājumus tajā portālā. Jā, par to ir jāmaksā, bet ko tad tu domāji, tev klienti no debesīm birs? Tas ir ļoti vienkārši, tu reģistrējies „ss.lv” un uztaisi dažādus sludinājumus vienam un tam pašam produktam vai pakalpojumam, lietai. Pielieciet pūles, lai kļūtu bagāti, domājiet, strādājiet, no debesīm pats no sevis nekas nebirs.
Kas notiek, ja mēs nepūlamies? Mēs esam dziedināti, izglābti, brīvi, auglīgi un bagāti, mēs to apliecinām, mēs to sakām, bet kas notiek, ja mēs nepieliekam pūles un nestrādājam tajā virzienā? Gan caur lūgšanām, gan reālā darbībā, ja mēs šos sīkumus nedarām, piemēram, neliekam to pašu ss.lv sludinājumu?
Viens sludinājums, tas taču ir sīkums, un tev vajag 30 sīkumus ielikt interneta sludinājumu portālā. Trīsdesmit sīkumi, un atbildēt vajadzēs pēc tam uz simts zvaniem, un piecdesmit, septiņdesmit vai pat deviņdesmit klienti tavējie. Nē, tev būs viņiem jāatsaka, jo tu nespēsi apkalpot visus, tev uzreiz vajag palīgus, par kuriem ir jāpadomā laicīgi. Lai paņemtu vairākus palīgus, daudziem no jums nepietiks „skrūvītes”, zini kāpēc? Tāpēc, ka tu nedari pareizas lietas, tu nedari to, ko māca šeit. Tu vari apkalpot tikai tik daudz cilvēkus, cik tu vari apkalpot viens. Un nekur tālu tu neaizbrauksi, strādājot viens. Un tā jau ir vadīšanas māksla. Viss ir atkarīgs no tavām pūlēm, vai tu to gribi darīt vai nē.
Mēs nākam pie Dieva ar dažādām problēmām un ir tā, ka dažas no problēmām tūlīt atkrīt, jo Dievs vienkārši paņem nost tev. Un ir kādas lietas, kuras noteikti nebūtu jābūt tavā dzīvē, tu pat sākumā tās nemaz neredzi, jo ir daudz lielākas lietas, ar kurām tu cīnies dotajā brīdī, bet iet laiks un tu sāc tās lietas redzēt. Tāpat ir arī lietas, kuras tu redzi, bet tev vēl nav spēka, lai ar tām tiktu galā. Dieva Vārds saka, ka tev ir spēks, bet tu vēl neesi izaudzis, tu esi piena baudītājs vēl. Bet pienāk brīdis, kad tu izaudz, pienāk brīdis, kad tu sāc saprast, pienāk brīdis risināt konkrēto problēmu. Katram no mums pienāk šis konkrētais brīdis. Kāds varbūt domā, nē, mans brīdis vēl nav pienācis, bet īstenībā viņa brīdis bija jau trīs gadus atpakaļ pienācis, un to noteikti var redzēt tavā dzīvē, kurā nav augļu.
Tātad katram pienāk brīži, kad konkrētā lieta jāsāk risināt. Brīdis, kad tu saproti, ka tu vairāk nevari tā strādāt, tev jāiet ir tālāk, vai nu mājas grupiņā, vai darbā ar sevi, tu saproti, ka šis ir jāizmaina šodien. Zini, kas notiek, ja tu nepieliec pūles un neej tālāk? Es to saucu par bremzēšanu, kad ieslēdzas bremze jeb vīruss tavā datorā, kas uzkar tavu datoru, tavu prātu. Tu vienkārši tiec apturēts ar vienu sīku problēmu, tikai tāpēc, ka tu negāji tālāk un nerisināji savas problēmas. Un ziniet cik draudzē mēs tādi esam? Daudzi ir uzkārušies uz vienas problēmas, par katru cenu tu turies pie tās savas lietiņas un tālāk nekur netiec. Un netiksi arī, kamēr neatrisināsi šo lietu!
Piemēram, attiecības draudzē, ar Dievu, ticības lietas. Es tikko lasīju grāmatu, kurā kādas ļoti lielas draudzes mācītājs rakstīja par notikumu savā dzīvē. Kāds tuvs kalpotājs nāca pie viņa uz sarunu. Šo sarunu viņš nosauca par sarunu virtuvē. Tas kalpotājs sacīja: „Mācītāj, es kādreiz varēju tev skatīties acīs, es pieņēmu visu, ko tu sludini, man viss notika un labi gāja, bet tagad starp mums ir tāda kā stikla siena. Es vairs nevaru tev brīvi acīs skatīties, manā ticības dzīvē kaut kas negatīvs notiek.” Kaut kas bija noticis šī cilvēka dzīvē, kas neļāva viņam virzīties tālāk. Un viņš pareizi izdarīja, ka nāca pie mācītāja un runāja ar viņu par to lietu, un noskaidroja, kāpēc tā notika. Izrādās, bija noticis tā. „Es biju ciemos pie ļoti labas ģimenes no mūsu draudzes, un pēkšņi viņi sāka kājām mīdīt visu to, kas man svēts. Mūsu draudzi, ka tajā viss nav kā vajag, jābūt ir tā, bet mums ir šitā, nav pareizi.” Šis kalpotājs par savu draudzi un mācītāju dzirdēja negatīvu informāciju, melus un viņš teica: „Es tur biju klāt, es neko neteicu, es vienkārši dzirdēju, es nepiekritu viņiem, bet no tā brīža man sākās šī problēma.” Viņš izrunāja to visu ar mācītāju un pieņēma lēmumu nekad vairs tajā namā neiet.
Varbūt arī tev ir līdzīga problēma attiecībā pret mācītāju un savu līderi vai pret kādu citu cilvēku, varbūt pat ģimenē. Ja kāds tev sāk runāt negatīvas lietas par tavu draudzi, tavu mācītāju vai tavu ģimenes locekli, tu zini kā jārīkojas? Tu esi jauns radījums, tev ir spēks, ko tu gribi, to tu arī dari. Tu ieslēdz savu galvu un pasaki šim cilvēkam, ka tu viņam nepiekrīti un pasaki šim cilvēkam, kas viņš ir un pēc tam pie mācītāja uzreiz. Ja tu šādā situācijā neesi šādi rīkojies, tad ļoti iespējams, ka šodien tev ir problēma, tu vairs nevari normāli Vārdu uzņemt, tev ir šaubas par visu, tev jau sāk kaut kādi grēki parādīties. Kāpēc? Velns tevi grib nozagt no draudzes. Bībele skaidri saka – neatstājiet savas sapulces, jo tad vairs neatliek upuris par grēkiem, bet gan briesmīga tiesas gaidīšana. Draudze ir Kristus miesa, tas nav kaut kāda vienkārša sapulce, tā ir svēto sapulce, tā ir ģimene. Kristietis nevar dzīvot bez draudzes, tā ir tava osta, tu esi šeit noenkurojies, tu esi pierakstīts debesīs un savai draudzei. Kad tu slepenas mēles dzirdi, tad tās ir jādara zināmas, atklātas šeit, jo Bībele saka, ka viss, ko tumsā runā, tiks no jumtiem teikts. Tumsa vairs nav tumsa, ja tu runā patiesību, – tad tumsa kļūst par gaismu. Nekad nesēdi un neklausies paļātāju pulkā, vienalga kas tie par cilvēkiem būtu, pat mamma vai tētis. Saki: „Mammu, ja vēl vienu reizi par manu draudzi tu pateiksi sliktu, es nerādīšos šeit, kamēr tu neatzīsi savu vainu vai nepārtrauksi runāt melus.” Ja cilvēks var atļauties ar tevi tā runāt, tad tas nozīmē, ka viņš neciena ne tevi, ne tavu dzīvi, nemīl tevi, jo neciena tavu izvēli, runā slikti par to, kas ir tavas dzīves lieta, aplej un sabradā tavu draudzi. Bet tu klusē un klausies. Tu esi vājš cilvēks, ja tu tā dari!
Dieva vārds saka, kāds tu esi:
„Es visu spēju Tā spēkā, kas mani dara stipru.” (Filipiešiem 4:13)
Ir tūkstošiem dažādu veidu, kā velns vēlas tevi nozagt. Tās ir vienkāršas lietas, sīkumi; nu kas tad tur, es jau neko sliktu neteicu, tikai klausījos… bet tas nozīmē, ka tu turpināsi klausīties. Tāpat kā Krievija neatzīst okupācijas faktu, – tas nozīmē, ka okupēs vēlreiz. Citiem atkal ir pārmērīga vilkme pēc pretējā dzimuma pārstāvjiem. Kad cilvēks redz savu problēmu risinājumu pretējā dzimuma pārstāvī. Un es tev varu pateikt, ja tev tā notiek, tad tu nekur tālāk netiksi, tu būsi tur, kur tu esi, un nekas cits tev nebūs vairāk. Tā būs bremze tavā ceļā, tā būs problēma, kura tev būs jāatrisina, no tās ir jāatsakās, tā ir jāizdzēš, jāiznīcina ar saknēm. Jo tu esi jauns radījums, bet jauns radījums sevi kontrolē un domā ar galvu. Nevis, atnākot uz draudzi, pēta cilvēkus un prāto, kurš varētu būt mans īstais vai īstā.
Tāpat arī naudas lietas. Bērnu audzināšanas jautājums, daudziem, arī kas skatās dievkalpojumus internetā, jūs nekad netiksiet uz priekšu vairāk, kamēr neiemācīsieties savus bērnus audzināt pareizi, dievbijībā. Ja tu neaudzini savus bērnus tā, kā Bībele to māca, tad tā ir tava bremze un tu nekad vairs tālāk neiesi ticībā Dievam un apsolījumos.
Citiem patīk bubināt uz līderiem, vadītājiem, sacelties un pabuntoties. Tādā gadījumā tu nekad vairāk tālāk ticībā netiksi! Var mainīt draudzes, var mainīt apstākļus, bet nekas neizdosies. Es redzu, kas notiek pēc tam ar šādiem cilvēkiem, – kādi jampampiņi bija, tādi arī palika. Bez paklausības autoritātei vispār neko nevar panākt. Jebkurš līderis, kurš kaut ko lielu ir izdarījis, ir bijis paklausīgs savam līderim. Turpini bubināt, būsi jampampiņš, nomainīsi vietu, būsi jampampiņš arī tur, kamēr neiemācīsies godāt Dieva ieliktas autoritātes. Sākot ar vecākiem, draudzes garīgās autoritātes, savā darba vietā, darba devējs ir tava autoritāte, ja tu strādā pie viņa, tu esi viņa vergs, ja tev nepatīk vergot, ej prom un sāc savu biznesu, bet nebubini uz viņu. Ko Bībele māca? Bībele māca, esiet paklausīgi saviem laicīgajiem kungiem. Ja tevi neapmierina draudzes kārtība vai mācība, nu ej citur, bet nebubini.
Kā Ukrainā viss sākās, ar sīkumiņu, vienu kaut kādu ēku, viens karogs, viens kaut kāds mītiņš, un tagad kas ir? Visa Eiropa uz pulvermucas sēž jau. Ko vara prognozē šeit? Ko lai gaida, ja atļauj tās lentītes nēsāt, ko lai gaida, ja šajās mazajās lietās nav stājas? Mūsu prezidents vispār vairs nav. Ir kāds dzirdējis kaut ko par viņu? Kur palicis ir Andris Bērziņš? Tik svarīgs posms Latvijai, bet prezidents atrodas atvaļinājumā. Tik svarīgs posms Latvijai, faktiski uz kara sliekšņa gandrīz vai, nu nav tālu tas viss no mums. Es nekur nedzirdu, ko prezidents domā par to, ko viņš saka par to, nekas nav. Mums ir demokrātija, es nezinu kāpēc Mārcis Jencītis vēl nav tur ievēlēts, mēs ātri uztaisītu tīrīšanu, pareizi? Kādas lentītes? Aizliegts! Pielīdzināt šīs te lentītes fašistiskai simbolikai, naida kurināšanai, tas ir pret Satversmi mūsu, kāpēc to neskatās līdzi neviens, tas ir pret Latvijas Satversmi. Manas tiesības tiek ierobežotas. Viņi karu un terorismu propagandē. Bet viss sākas no sīkumiem. Ļauj tikai vaļu, un viss aiziet tālāk.
Es tev atgādinu, ka sīkumi nav sīkumi, un tie jārisina, pretējā gadījumā tie kā bremze nostāsies tavā ceļā, un tu vairs netiksi tālāk. Ir laiks risināt šīs problēmas. Un es tev atgādinu, ka tu esi Kristū un Kristus valsts pilsonis. Kam tu līdzinies? Kristum vai mūsu prezidentam?
Es izrakstīju informāciju no ziņu portāla „Delfi”, vai mums ir kam līdzināties vispār. Pērkot Latvijas preci mēs it kā atbalstām Latvijas uzņēmējus. Tagad klausies, vai tiešām tas tā ir: „Spilva” produkti pieder norvēģiem, „Latfood” pieder norvēģiem, „Cido” sulas pieder dāņiem, „Lāčplēša alus” pieder dāņiem, „Cēsu alus” pieder somiem, „Tukuma piens” pieder igauņiem, putnu fabrika „Ķekava” lietuviešiem pieder, „Rīgas miesnieks” pieder somiem, „Rēzeknes gaļas kombināts” pieder dāņiem, šokolāde „Laima” pieder norvēģiem un tā var vēl turpināt, tas saraksts ir ļoti garš. Tas nav Latvijas produkts, jo nepieder mums, mēs strādājam citiem, un pēc tam pērkam viņu pašu produkciju.
Lūk, kāpēc tagad tiek veidota ātrās reaģēšanas vienības, un, paldies Dievam, valdība kaut ko dara saistībā ar visiem šiem notikumiem, ap 1000 karavīriem tur būs, no Latvijas, Igaunijas, Lietuvas un Norvēģijas, un Dānijas, Kanādas un Nīderlandes. Tas ir labi, ka tiks veidota ātras reaģēšanas karaspēka vienība Latvijas drošībai. Es jau teicu, ka Dievs darīs visu, lai stiprinātu Latvijas drošību. Bet kāpēc tieši šīs valstis, tu padomāji? Varat nešķirot to, ko jūs pērkat, pērciet to, kas ir labs un viss. Tirgū gan uzmanīgi, tur vēl var no Latvijas zemnieku saimniecībām nopirkt vietējos dārzeņus.
Lūk, kāpēc viņi ir tie, kas grib iestāties par Latvijas drošību, jo te ir viņu intereses, tas viss ir tikai bizness. Nelīdzinies Latvijas valsts izpārdevējiem, līdzinies Kristum, Ābrahāmam, Dāvidam, Sālamanam, Jāzepam. Glābiet dvēseles, attīstiet uzņēmējdarbību, veidojiet stipras ģimenes! Mēs nepārdosimies, nepadosimies līdz ar pārējo Latviju. Ja viņi grib grimt, mēs negrimsim, un es ticu, ka līdz ar mums pacelsies Latvija. Jā, šobrīd mēs neesam miljons draudze, bet mēs iesim uz to. Mēs esam mega draudze, mēs jau esam un mēs redzēsim to notiekam. Lai kādi ir apstākļi apkārt, mēs neskatāmies un nepielīdzināmies tiem. Attīstiet savus uzņēmumus, es silti iesaku, draudze! Esiet pašnodarbinātie kā minimums. Centieties strādāt sev, nevis citiem.
Mācītāja Mārča Jencīša svētrunas iztirzājumu rakstīja Pārsla Jankovska un Daila Lielbārde