Man ir prieks redzēt jūs šajā svētdienas rītā. Es ceru, ka jūs jūtaties stipri un veseli. Man ir bijusi liela svētība būt kopā ar jums. Patiešām šīs trīs dienas bija lieliska dzīves pieredze, lai dalītos ar Dieva mīlestību. Man patiešām patika jūsu sadraudzība un man patika dalīties savā draudzībā ar jums. Paldies mācītājam un viņa sievai par viņu siltajām sirdīm un viesmīlību un par to, ka viņi mani uzņēma. Liels paldies jums! Lai Dievs jūs svētī, un lai Viņš pavairo jūsu kalpošanu, un lai Viņa pilnīgā griba piepildās jūsu dzīvēs.

Šodien ir svētdienas rīts, un es ticu, ka jūs visi atnācāt, lai dzirdētu Dieva vārdu. Šodien es runāšu par dvēseļu iekarošanu. Kā tu vari iekarot dvēseles Jēzum? Ikvienai draudzei ir jābūt šādai vēlmei un mērķim. Patiesai draudzei ir jābūt nevienam citam mērķim kā dvēseļu pestīšana. Visām pārējām lietām, ko mēs darām draudzē, ir jānorāda uz dvēseļu pestīšanu. Viss, kas tam neatbilst, un viss, kas atšķiras no šī galvenā mērķa, norāda uz to, ka mēs kaut ko darām nepareizi. Ja mūsu kalpošana, darbs vai aktivitāte nenoved pie dvēseļu pestīšanas, tad mēs esam pazuduši, un tāda draudze ir pazudusi, mācītājs ir pazudis, un viņa redzējums ir pilnībā pazudis. Ir ļoti svarīgi to saprast, lai tev būtu tāda sirds, domāšanas veids un pat vīzija, lai tu kļūtu par dvēseļu iekarotāju. Šī vīzija ir arī Dieva sirdī. Jo Dievs sūtīja Savu Dēlu virs zemes, lai nomirtu par pasauli. Šodien daudzi sludinātāji sludina, ka Jēzus ir miris citu iemeslu dēļ. Tu dzirdi, ka Jēzus nomira, lai tev būtu laba laulība. Tas ir ļoti labi, ka tev ir laba laulība. Ir ļoti labi, ka tu esi stabils savā laulībā. Bieži vien izklausās, ka Jēzus ir nomiris, lai mums būtu ļoti daudz naudas. Tas ir labi, ka tev ir daudz naudas, jo varbūt tā tev palīdzēs neatkrist no Dieva, jo nav labi, ka tu esi pārāk nabadzīgs. Nav slikti būt bagātam. Visām lietām jāparāda, ka tu vēlies iekarot vēl vairāk dvēseļu Kristum! Draudzes galvenais mērķis nav ‘svētī mani, Dievs’, bet galvenais mērķis ir tāds, ka tu esi atnācis uz draudzi, saņēmis savu pestīšanu un vēlies, lai arī citi tiek glābti.

„Jo tik ļoti Dievs pasauli mīlējis, ka Viņš devis Savu vienpiedzimušo Dēlu, lai neviens, kas Viņam tic, nepazustu, bet dabūtu mūžīgo dzīvību.” (Jāņa evaņģēlijs 3:16)

Šai Rakstu vietai ir jāpiedzimst cilvēka sirdī! Galvenais iemesls, kāpēc mēs vispār kaut ko darām, izriet no Jāņa evaņģēlija 3:16, un visam, ko mēs darām draudzē, jābūt fokusētam uz Jāņa evaņģēlija 3:16. Ko Bībele māca caur šo Rakstu vietu? Tā māca, kā Dievs izpauž Savu mīlestību uz mums. Kad tu kādu mīli, tad tu dari to, kas otram patīk. Tu darīsi to, ko otrs grib, lai tu dari. Tev nevajag īpašu redzējumu, vīziju vai pravietiskus vārdus, lai saprastu, ko Dievs patiesībā vēlas. Rakstos ir teikts, ka Dievs tik ļoti ir pasauli mīlējis, ka atdevis Savu vienpiedzimušo Dēlu par mums. DIEVA PRĀTĀ IR IKVIENS CILVĒKS. Ikviens cilvēks ar jebkādu izcelsmi, no jebkuras tautības, rases. Ja mēs draudzē sāksim izvēties, kurš drīkst nākt uz mūsu draudzi un kurš nedrīkst, tad mēs neesam izpratuši Dieva mīlestību. Kad pajautā cilvēkiem, viņi bieži atbild, ka šis vai tas cilvēks nevar saņemt pestīšanu, ka viņš nav cienīgs vai atbilstošs. Bet Bībelē ir rakstīts, ka ikviens, kurš noticēs Kristum, saņems pestīšanu. Tur nav teikts, ka tikai kādi īpaši cilvēki ticēs Kristum. Kurš noticēs uz Viņu, tas neaizies postā. Dieva mīlestība ir vērsta uz pasauli un uz jebkuru cilvēku. Dievs vēlas, lai ikviens cilvēks saņem pestīšanu. Ikvienam ticīgajam jābūt sirdī tam, ka ikviens cilvēks var saņemt pestīšanu. Mācītājam, draudzei vai kristiešu grupai, kurai ir sirdī Jāņa evaņģēlija 3:16, būs liela draudze, megadraudze. Ko nozīmē ‘megadraudze’? Kad ikviens cilvēks ir aicināts un gaidīts draudzē, jo Dievs ir teicis: „Es mīlu pasauli, un ikviens, kas ticēs Kristum, saņems pestīšanu.”

 „Bet jūs dabūsit spēku, kad Svētais Gars būs nācis pār jums, un būsit Mani liecinieki kā Jeruzālemē, tā visā Jūdejā un Samarijā un līdz pašam pasaules galam.” (Apustuļu darbi 1:8 )

Daudzas draudzes un kristieši šodien ir reducējuši Svēto Garu vienīgi uz lūgšanu mēlēs. Pirms tu sāc runāt mēlēs, tev ir jāsaņem spēks, kad Svētais Gars nāk pār tevi. Kad Svētais Gars nāk pār tevi, tad tas netiek dots tikai lūgšanai mēlēs. Kad tev būs Svētais Gars, tu kļūsi par LIECINIEKU. Ja Svētais Gars būs draudzē, draudze kļūs par liecinieku draudzi, un tad draudzē notiks evaņģelizācijas – kristieši ies uz ielām un sludinās. Ja draudzē patiesi būs Svētais Gars un pār mācītāju būs Svētais Gars, un draudzes locekļos būs Svētais Gars, tad Svētā Gara darbība būs acīmredzama. Rezultāts nebūs tikai runāšana mēlēs, bet tu kļūsi par liecinieku, jo tevī būs Svētais Gars. Ir ļoti viegli redzēt, kuriem ticīgajiem, kurās draudzēs nav Svētā Gara. Var redzēt pēc tā, ka draudzēs nav liecinieku. Nekādas jaunas draudzes netiek atklātas, nav nekādas evaņģelizācijas, cilvēki neiet uz ielām un neaizsniedz pazudušās dvēseles. Tā ir pazīme, ka tevī nav Svētā Gara. Ja tevī būtu Svētais Gars, saskaņā ar Apustuļu darbiem 1:8, tu kļūtu par liecinieku. Tu dalītos ar citiem tajā, ko pats esi piedzīvojis. Tu liecinātu par Dieva mīlestību, par Dieva žēlastību, par Dieva pestīšanas spēku. Ja tevī būtu Svētais Gars, tu nesludinātu tikai par naudu, tikai par labklājību, tikai lai tevi svētī, ka tu dabū vēl un vēl, bet tu teiksi, ka VĒL VIENAI DVĒSELEI IR JĀSAŅEM PESTĪŠANA. Tu teiksi, ka mēs iesim uz ielām un aizsniegsim cilvēkus, jo vēl kādam ir jāsaņem pestīšana, vēl kādu vajag brīdināt, vēl kādam ir jāuzzina par Dieva pestīšanas spēku. Ja tevī ir Svētais Gars, tu kļūsi par liecinieku, tu kādam stāstīsi par Jēzu. Tu kādam pateiksi, ka Jēzus ir miris par viņa grēkiem.

Kas ir evaņģēlijs? Ko nozīmē šī Labā Vēsts? Labā Vēsts ir tāda, ka visi mūsu grēki ir piedoti. Labā Vēsts nav tāda, ka tu turpmāk būsi bez finansiāliem parādiem. Kurš ir atļāvies sludināt tādu evaņģēliju – ka mēs atnāksim uz baznīcu, un mūsu parādi pazudīs paši no sevis? Kurš iepazīstināja draudzi ar šādu vēsti? Jēzus teica, lai uzmanāmies no farizeju rauga. Ir kādas lietas, kas ielavās draudzē, un tu pat nesaproti, kādā veidā tās ielavījās, un tu pat nesaproti, kādā veidā tās jau ir sākušas ietekmēt draudzi. Pēc laika tu skaties, ka draudze vairs nav ieinteresēta iet un liecināt. Viņiem neinteresē misijas un dvēseļu iekarošana, jo viņi ir kļuvuši egoistiski un pašapmierināti. “Mēs gribam to, ko mēs gribam, – lai rēķini tiktu atcelti, lai būtu labāks darbs, skaistas kurpes, skaistas drēbes, skaists vīrs, skaista sieva, brīnišķīgi bērni.” Šādā evaņģēlijā viņi dzīvo. EVAŅĢĒLIJS IR MŪSU GRĒKU PIEDOŠANA. Nav virs zemes nekā svarīgāka par grēku piedošanu. Pasaulei vajag grēku piedošanu, nevis to, lai kāds dzēš viņu finansiālās saistības. Pasaulei vajag iepazīt Dieva žēlastību caur Jēzu Kristu. Ko pasaule grib dzirdēt? Tā grib dzirdēt, ka grēki ir piedoti. Ja tev ir jāmaksā rēķini, tad tu atradīsi darbu un par šiem rēķiniem samaksāsi. Viens jautājums – kas patiešām var nomazgāt tavus grēkus? Kā tu vari izlausties no grēka slazda? Tas pasaulei ir jāzina! Cilvēki, kuri nogalina, pārkāpj laulību, dara neģēlības, lieto narkotikas, melo, dara dažāda veida grēkus un nesaprot, kā no tā izrauties. Viņi neapzinās, ka ir izeja, vai uzskata, ka viņiem nepiedos. Ir cilvēki, kuri dzīvo ar domu, ka viņiem nekad nepiedos. Viņi uzskata, ka ir dzimuši, lai dzīvotu kā velni un darītu tikai ļaunu. Tāpēc Labā Vēsts ir tā, ka tu viņam pasaki, ka Dievs viņu mīl un Jēzū ir brīvība un grēku piedošana. Jautājums – kurš tad ies un to pastāstīs? Ja tevī ir Svētais Gars, tu kļūsi par liecinieku. Katru nedēļu, katru dienu draudzē būs kāda grupa, kura ies un evaņģelizēs, kuri sniegsies pēc pazudušajiem. Pasaulē ir tik daudz cilvēku, kuriem ir vajadzīgs Jēzus! CILVĒKIEM VAJAG JĒZU! Mūsu vīri un sievas vēl ir pasaulē un gaida šo vēsti, lai viņi var to sadzirdēt un atnākt uz draudzi. Tajā pašā laikā mēs sēžam draudzē un katru dienu lūdzam: “Dievs, svētī mani! Man vajag vīru/sievu, jaunu darbu,” bet sievas un vīri, un draugi ir tur ārā  pasaulē.

„Bet dzenieties papriekš pēc Dieva valstības un pēc Viņa taisnības, tad jums visas šīs lietas taps piemestas.” (Mateja 6:33)

Tajā brīdī, kad tu darīsi to, ko Dievs vēlas, Viņš tev dos to, pēc kā tu ilgojies! Kad tu sāksi kalpot Dievam, tad Dievs atbildēs uz tavām vēlmēm. Kad tu Dievu liksi pirmajā vietā, tad arī Dievs tevi liks pirmajā vietā. Ja tu kalposi Dievam, tad Viņš arī tevi svētīs. Kalposi Viņam – Viņš tevi svētīs!

Šodien es gribu tev parādīt klasisku piemēru no Jēzus Kristus dzīves, kā iekarot dvēseles. Kā Jēzus mums māca, kā mēs varam iekarot dvēseles? Kad tevī ir Svētais Gars, tev ir jābūt par liecinieku! Ja tevī nav Svētā Gara, tad tevī ir cits gars. Ir tādas draudzes, kurām gribas uzdot jautājumu – vai patiesi jūsos ir Svētais Gars? Par ko viņi runā savos sprediķos, no kurienes šāda vēsts? Vai šī draudze ir draudze vai kāds biznesa plāns? Vai tā ir dvēseļu iekarošana vai vienkārši seminārs? Tu gribi bļaut un teikt: „Ko jūs darāt? Dvēseles iet postā! Dvēseles mirst un iet uz elli. Ko jūs te mācat? Kāpēc jūs nepasakāt taisnību?” Ja tevī ir Svētais Gars, tu kļūsi par liecinieku. Rezultātā, kad Svētais Gars nāks pār tevi, tu kļūsi par liecinieku. Ja tevī nav Svētā Gara, tu nodarbosies ar citām lietām. Jēzus mums mācīja, kā mums kļūt par lieciniekiem.

„Bet Viņš sacīja tam: “Kāds cilvēks taisīja lielu mielastu un bija ielūdzis daudz viesu. Un viņš sūtīja savu kalpu ap mielasta stundu, lai sacītu lūgtajiem viesiem: nāciet, jo tas ir sataisīts. Bet tie visi pēc kārtas sāka aizbildināties. Pirmais viņam sacīja: es esmu tīrumu pircis, un man jāiet to apskatīt. Lūdzu, aizbildini mani. Otrs sacīja: es esmu piecus jūgus vēršu pircis un eju tos aplūkot. Lūdzu, aizbildini mani. Trešais teica: es sievu esmu apņēmis, tāpēc nevaru noiet. Kalps pārnācis to atsacīja savam kungam. Tad nama tēvs tapa dusmīgs un pavēlēja kalpam: izej steigšus uz pilsētas ielām un gatvēm un ved šurp nabagus, kroplus, aklus un tizlus. Un kalps sacīja: kungs, ir darīts, kā tu pavēlēji, bet vēl ir vietas. Tad kungs sacīja kalpam: ej uz lielceļiem un sētmalēm un spied visus nākt iekšā, lai mans nams būtu pilns. Jo es jums saku, neviens no lūgtajiem viesiem nebaudīs manu mielastu.” (Lūkas evaņģēlijs 14:16-24)

Es vēlos paskaidrot būtiskas lietas, par kurām tiek runāts šajā Rakstu vietā. Pati svarīgākā vieta šajā citātā ir 23. pants – “Tad kungs sacīja kalpam: ej uz lielceļiem un sētmalēm un spied (anagkazo) visus nākt iekšā, lai mans nams būtu pilns.” (Lūkas 14:23) Uzsvars tiek likts uz vārdu “spied”. Kungs kalpam lika ar varu lūgties, raut un pierunāt šos cilvēkus nākt uz mielastu. Anagkazo nozīmē “spiest”. Par šo vārdu ir arī atsevišķa Dāga Hevarda Milla grāmata “Anagkazo”. Tā spēj izmainīt draudzi, kalpošanu un ikviena kristieša dzīvi. Grāmata varbūt izskatās maza un neizteiksmīga, taču Jēzus tajā māca to, kā iekarot dvēseles, Viņš saka: “Ejiet!” Cilvēks sagatavoja mielastu un redzēja tukšus krēslus, tāpēc kalpam teica: “Izej ārā un piespied (anagkazo) viņiem nākt, lai mans nams būtu pilns!” Viņš to lika darīt, lai nams piepildītos. Mācītāj Mārci, ja tavā draudzē būs cilvēki, kuros dzīvo anagkazo, tad vienīgā problēma būs nepietiekošs sēdvietu skaits dievkalpojumu zālē. Ja cilvēki būs pilnībā piepildīti ar Svēto Garu un katru svētdienas rītu pielietos šo visu, tad vienīgā problēma būs nepietiekošs sēdvietu skaits, jo anagkazo rezultātā nams būs pilns ar pazudušām, nepestītām dvēselēm. Jēzus saka: “Ej uz lielceļiem un nomaļām vietām, anagkazo (spied) viņus, lai mans nams tiktu piepildīts tagad.”

Ko nozīmē anagkazo?

1. Spiest, stumt.

Cilvēks ar anagkazo stumj cilvēkus uz draudzi. Šis cilvēks stumj dvēseles uz pestīšanu. Dažkārt mēs izklausāmies pārāk jauki, runājot par dvēseļu pestīšanu. Citus cilvēkus vajag pastumt un dažādos veidos mēģināt pierunāt nākt uz draudzi. Dievs sūtīja uz zemes Savu vienīgo Dēlu. Ko tas nozīmē tev? Tas, ko Viņš lika uz svariem, ir ļoti svarīgi. Tas norāda uz to, ka cilvēka dvēselei ir jābūt ļoti vērtai. Kāds labums būtu cilvēkam, ja viņš iegūtu īpašumā visu pasauli, taču pazaudētu savu dvēseli? Iedomājies, ka tev būtu visas Latvijas bagātības, taču tava dvēsele nebūtu pestīta! Jēzus saka, ka tas ir ļoti slikts darījums. Ja tu rūpīgi aizdomātos par to, ka dvēseles cena ir daudz vērtīgāka, nekā visas pasaules bagātības kopā ņemot, tad, mēģinot iestumt kādu pestīšanā, tu saprastu, ka tas ir tā vērts. Tu cilvēkam teiktu: “Tas tiešām ir tā vērts! Tam ir jānotiek! Tev ir jānāk uz draudzi! Tev ir jāatdod sava dzīve Jēzum Kristum! Tas ir tā vērts!”

2. Piespiest.

3. Draudēt.

To tik tiešām nozīmē anagkazo. Tev jāsāk draudēt cilvēkiem! Bībelē ir teikts: “Daži ir glābti caur uguni.” Citiem cilvēkiem tā arī ir jāsaka: “Ja tu nenāksi un nesaņemsi pestīšanu, tad degsi elles ugunīs.” Tev ir jāpastāsta par elles briesmām. Tev ir jāpasaka: “Ja tu šodien nepieņemsi Jēzu Kristu par savu Glābēju un mirsi, tad degsi elles liesmās. Tā ir patiesība.” Zini, ja kāds cilvēks šodien mirst, tev vispirms viņam šī vēsts ir jāizstāsta. Mirst gan veci, gan jauni cilvēki. Sakaltušas lapas no kokiem krīt zemē, tāpat arī zaļās. Koki ne tikai rudenī zaudē lapas, bet arī pavasarī un vasarā. Jaunas dzīves arī krīt uz zemes! Šī vēsts nav domāta tikai veciem ļaudīm. Jaunieši arī mirst! Tev tas ir jāpastāsta viņiem! Pastāsti jauniešiem uz ielām, ka nevajag cerēt uz 80 gadus ilgu mūžu. Pasaki, ka tieši šodien viņiem ir jāatdod sava dzīve Jēzum Kristum, jo, ja viņi mirs, tad ies uz elli! Tev ir pat jāpiedraud viņiem!

4. Pārliecināt.

Tas ir tad, kad tu sāc diskutēt ar cilvēku, un tev viņš ir jāpārliecina ar argumentiem. Anagkazo nozīmē caur savu runu pārliecināt par to, ka viņam ir jāatdod sava dzīve Jēzum Kristum.

5. Runāt diplomātiskā veidā.

Tas nozīmē sniegt cilvēkam kādu mācību, izskaidrojot visu, un caur to iedrošinot viņu nākt pie Dieva. Tu šo cilvēku pazemībā lūdz. Piemēram, jaunietim, uzrunājot krietni vecāku cilvēku, anagkazo ļauj izmantot diplomātiju. Tu pazemībā uzrunā šo cilvēku un jaukā tonī saki, ka arī viņam ir jāatdod sava dzīve Jēzum Kristum. Jauki, ar mīļumu uzaicini šo cilvēku uz draudzi. Mums ir jākalpo Dievam!

Praktiski soļi, kā sasniegt anagkazo:

Kā uzvedās un ko dara kristietis, draudze un mācītājs, kuram ir anagkazo? Šo draudzi cilvēkiem ir jāpazīst visā valstī un jāzina, ka šajos cilvēkos ir anagkazo! Cilvēkam jāzina, ka, apmeklējot šo draudzi, viņš noteikti iekaros cilvēku dvēseles, jo šeit ir Svētais Gars.

1. Anagkazo cilvēks sarīko lieliskas vakariņas.

Kad tev ir anagkazo, tu nerīko nožēlojamu, maziņu evaņģelizācijiņu. Iepriekšminētajā Rakstu vietā teikts, ka konkrēts cilvēks sagatavoja lielu mielastu, nevis maziņu mielastiņu. Pārstāsim darīt maziņas, laimīgas aktivitātītes! Pārtrauksim rīkot pasākumus draudzē, caur kuriem tikai mēs paši labi jūtamies! Viss, ko tu dari šajā draudzē, visi notikumi, kas notiek šajā draudzē, lai kļūst par anagkazo notikumiem! Draudzē ir jābūt kādam, kurš stāvēs zāles priekšā pasākuma vakarā, paņems mikrofonu un atnākušajiem cilvēkiem pateiks, ka viņiem ir jāatdod sava dzīve Jēzum Kristum! Nerīkojiet tādus pasākumus, kas vienkārši ienes laimi jūsos pašos! Nerīkojiet laimīgās kristiešu programmas un viesības, kuru laikā neviena dvēsele neatgriežas pie Kristus. Lai ko tu darītu, izmanto katru iespēju pateikt cilvēkiem: “Šodien ir tava iespēja saņemt pestīšanu! Šodien tev ir iespēja saņemt grēku piedošanu! Tev vēl ir vieta pie krusta! Vienmēr ir pietiekoši vietas pie krusta jaunai dvēselei!” Sarīkojiet šajā draudzē lielas viesības, lielu mielastu! Izplānojiet, sagatavojieties tam, lūdziet par to, reklamējiet, aiciniet cilvēkus, sakot, ka draudzē notiks kaut kas lielisks! Nosauciet to, kā vien vēlaties: koncerts, mūzikls, drāma, teātris, brokastis, pusdienas, vakariņas vai tusiņš!

Es redzu šajā draudzē daudz jauniešu. Jums ir brīnišķīgas gaismas! Nodzēsiet tās un atstājiet tikai skatuves apgaismojumu! Novāciet krēslus! Ieaiciniet cilvēkus no ielām, lai viņi dzird! Sāciet dejot šajā zālē! Vienos vai divos naktī gaismas ieslēdziet, un kādam, uzkāpjot uz skatuves, jāsaka: “Man ir īpašs paziņojums. Visu nakti dejojām, un nu vēlos tev ko teikt. Jēzus tevi mīl. Jēzus par taviem grēkiem ir nomiris. Tu šodien esi šeit. Ja tu šodien mirtu, kur tu nokļūtu? Kur nonāktu tava dvēsele –debesīs vai ellē? Tu zini, kur tu dzīvo. Kad pasākums šodien beigsies, tu zināsi, kā nokļūt mājās. Ja tu tagad nomirtu, vai tu zini, kur tu ietu? Vai tu zini, kā tur nokļūt? Man ir paziņojums jums. Jēzus ir ceļš, patiesība un dzīvība. Tas ir vienīgais veids, kā tev nākt pie Dieva – tikai caur Jēzu Kristu.” Šajā laikā arī pie durvīm būtu jābūt cilvēkiem, kuri mudinātu viesus uzkavēties un noklausīties uzrunu. Draudzē ir jāuzrīko šis lieliskais mielasts! Sapulciniet jauniešus, dariet visu, lai dvēseles saņem pestīšanu, un viņas arī saņems! Mums tas ir jādara! Tev ir jābūt gatavam sludināt pat šo viesību vai koncerta vidū! Jums ir brīnišķīga mūzika! Neizmantojiet to, lai tikai sevi padarītu laimīgus! Izmantojiet to, lai iekarotu dvēseles! Izmantojiet to, lai citiem pastāstītu par Kristu! Lai tev ir šie brīnišķīgie pasākumi! Uzaicini ļoti daudz cilvēku!

2. Cilvēks, kurš praktizē anagkazo, nepatur to sevī, bet ietekmē daudz cilvēku.

Viņš neatstāj to tikai sevī. Šis cilvēks iet ārā un ietekmē citus cilvēkus. Daudzi ir ietekmēti tieši caur viņu. Cilvēks, kurš praktizē anagkazo, atstāj efektu uz cilvēkiem, ko viņš satiek. Tā ir Jēzus griba, tie ir Viņa vārdi. Iepriekšminētajā Rakstu vietā Jēzus skaidro to, kādā veidā mēs varam piepildīt savu namu. Mēs nevaram to paturēt paši sev un darboties tikai sev. Tur ārā ir daudz citu, kuriem arī ir vajadzīga glābšana. Ārā ir daudz cilvēku, kuriem šodien vajadzētu būt draudzē. Mums ir vajadzīgi anagkazo vīrieši un sievietes, kuri rīkojas.

3. Ikviens, kas praktizē anagkazo, ir tāds cilvēks, kurš nekad neatcels savu kalpošanu, pasākumus vai dievkalpojumus.

Kad tu organizē evaņģelizāciju vai kādu pasākumu, nekad nepieļauj, ka kaut kādā veidā tas tiek atcelts. Cilvēks no Bībeles, kurš organizēja mielastu, nepadevās, lai arī neviens negribēja nākt. Viņš to visu varēja atcelt uz vēlāku laiku, taču anagkazo cilvēks neatceļ savus plānus. Kungs teica savam kalpam: “Ej tur ārā, aizmirsti par tiem, kurus ielūdzu iepriekš, un atrodi tos cilvēkus, kurus neesam ielūguši. Ej uz lielceļiem un nomalēm un spied viņus nākt.” Saproti, ka tie cilvēki, kuri nāks uz draudzi, varbūt smirdēs, būs salietojušies un nesapratīs, kur ir atnākuši, taču Svētais Gars viņus sagūstīs. Svētais Gars Pats pie šiem cilvēkiem darbosies un viņus ietekmēs. Atceries, kāds tu kādreiz biji! Vai ne Pats Dievs tevi izglāba? Dod arī citiem iespēju! Kad ļaunais gars viņus pametīs, šie cilvēki sāks nēsāt labas drēbes. Kādā veidā ļaunais gars viņus pametīs? Tev vispirms šie cilvēki jāatved uz draudzi!

4. Anagkazo cilvēks nav gatavs noturēt bezjēdzīgu, tukšu, veltīgu pasākumu.

Ja tu esi anagkazo līderis, tad katru reizi, ienākot draudzē un redzot tukšās vietas, tu nebūsi vienaldzīgs. Tev jāsaka: “Nē, mēs nevaram iet uz draudzi un redzēt tukšas sēdvietas!” Visiem mājas grupu līderiem ir jābūt vīzijai, ka katrā dievkalpojumā visas vietas ir piepildītas! Anagkazo līderi nepieņem tukšas sanāksmes un dievkalpojumus. Ja tu redzi tukšas vietas, tas nozīmē, ka neesi līdz galam pabeidzis savu darbu.

5. Anagkazo cilvēku nevar uzvarēt ar dažāda veida attaisnojumiem.

Cilvēki regulāri attaisnojas, taču anagkazo cilvēkus tas neuzvar. Ja kāds anagkazo cilvēkam piezvana un saka, ka galvassāpju dēļ nespēj aizbraukt uz draudzi, tad anagkazo cilvēks aizies uz aptieku, nopirks pretsāpju tabletes, apelsīnu sulu un citus labumus, iedos viņam tos un teiks: “Ņem, iedzer aspirīnu, galvassāpes pazudīs, un brauksim uz baznīcu!” Anagkazo cilvēks nepieņem attaisnojumus. Tie cilvēki, kurus uzlūdza uz mielastu, attaisnojās un aizbildinājās, ka nopirka vēršus, nevarot iet darba dēļ vai tāpēc, ka nopirka zemi. Kurš tumsā iet pārbaudīt zemi? Vēl kāda attaisnojums bija tas, ka viņš apņēma jaunu sievu. Apņēmi sievu un nav laika aizvest viņu uz brīnišķīgām vakariņām? Saprotiet, visi šie aizbildinājumi bija klaji meli!

6. Anagkazo cilvēks zina, ka daudzi no aizbildinājumiem ir tukši vārdi.

7. Anagkazo cilvēks zina, ka daudzi no aizbildinājumiem ir meli.

Tev ir jāsaprot, ka cilvēks ar saviem aizbildinājumiem melo, acīs skatīdamies! Nepieņem vienkāršus aizbildinājumus! Ja tu gribi, lai Dieva nams piepildās, nepieņem aizbildinājumus, jo tie ir vienkārši meli! Daudzi iemesli, kāpēc cilvēki nevar nākt uz baznīcu, ir meli.

8. Anagkazo cilvēks izdarīs visu, lai panāktu savu, un viņš pats nekad neaizbildināsies, ka nespēj to izdarīt.

Anagkazo cilvēks ir ļoti augsta līmeņa cilvēks, kurš vienmēr kaut ko paveic Dievam. Viņš ļoti daudz strādā Dieva labā. Viņš izmantos jebkuru veidu, lai izpildītu Dieva doto darbu. Viņš neapstājas, redzot kaut kādas grūtības. Ja tevī būs šis anagkazo gars, tu pārvarēsi ikvienu problēmu. Anagkazo cilvēks ir ES SPĒŠU cilvēks. Viņš ir cilvēks, kurš saka:

“Es visu spēju Tā spēkā, kas mani dara stipru.” (Filipiešiem 4:13)

Anagkazo cilvēks teiks: “Es spēju to izdarīt,” un: “Tas ir iespējams!” Visi šie krēsli zālē var tikt piepildīti! Anagkazo cilvēks teiks: “Darīsim!” Un viņš vēl teiks: “Tu arī to spēj izdarīt!” Tas ir anagkazo gars! Vienalga, cik tu esi vecs un ar ko tu nodarbojies, viņš teiks, ka tu to varēsi izdarīt. Tu visu vari caur Kristu! Jo Kristus ir mūsu spēks! Svētais Gars ir mūsu spēks! Mēs varam darīt visu caur Kristu, jo Viņš mūs stiprina!

9. Anagkazo cilvēks iziet no savas komforta zonas.

Mums ir tādas vietas, kur jūtamies ērti. Mums ir tādi cilvēki apkārt, ar ko mēs kopā dzīvojam. Ja esmu mācītājs, man ir ērti būt kopā ar citiem mācītājiem. Man ir viegli būt kopā ar mācītājiem, kuri saka: “Darīsim!” un mācītājiem, kuri saka: “Jā, to var paveikt!” Mūsu pasaule ir mūsu draugi, klasesbiedri un cilvēki, ar kuriem mēs kopā smejamies, cilvēki, ar kuriem kopā mēs ēdam. Mums ar viņiem ir ērti un pierasti. Bet anagkazo cilvēks izraujas no šī sava apļa! Viņš nedzer, bet runā ar cilvēkiem, kuriem ir dzeršanas problēmas. Viņš nepīpē, bet runā ar cilvēkiem, kuriem ir problēmas ar smēķēšanu. Viņš neiet uz naktsklubiem, bet runā ar cilvēkiem, kuri iet uz naktsklubiem. Tu redzēsi, ka viņš nakts vidū stāv naktskluba priekšā un runā ar tiem cilvēkiem, kuri iet iekšā, lai iekarotu dvēseles. Lai iekarotu dvēseles, tev ir jāiziet no savas komforta zonas. Tu nevari palikt tikai ar tādiem cilvēkiem, kas ir tādi, kā tu pats. Visu laiku esot ar vieniem un tiem pašiem cilvēkiem, brīžiem vari nezināt, ko darīt ar viņiem. Tev ir vajadzīgi jauni cilvēki.

Aptuveni pirms četriem gadiem bīskaps Dāgs izsūtīja mani ārā no draudzes, kurā biju mācītājs divdesmit gadus. Viņš teica: “Ej uz universitātēm un runā ar puišiem un meitenēm, un cel jaunu draudzi.” Tā ir evaņģelizācija. Lai es visus jauniešus sapulcinātu uz dievkalpojumu, man vajadzēja noīrēt ļoti lielu zāli. Un viņi piepildīja to zāli. Viņi visi ir manu personīgo bērnu vecumā. Iepriekšējā draudzē ap mani bija mana vecuma cilvēki. Šie jaunieši runāja par lietām, kuras es pat nesapratu. Es pat nesaprotu viņu valodu, es nesaprotu, kas viņus padara laimīgus, bet esmu kopā ar viņiem, esmu viņu mācītājs. Viņiem ir divdesmit gadu. Mani mācītāji, ar kuriem strādāju tajā baznīcā, ir divdesmit trīs, divdesmit sešus gadus jauni cilvēki, un tie ir mani mācītāji. Kad es esmu draudzē svētdienā, tur sēž aptuveni divdesmit līdz divdesmit sešus gadus veci jaunieši. Tādā draudzē es tagad kalpoju. Tā nav mana komforta zona, tie manā izpratnē ir bērni. Bet anagkazo cilvēks, lai glābtu daudz vairāk dvēseļu, iziet ārā no savas komforta zonas. Bīskaps Dāgs tā arī izdarīja un pats pirms pieciem vai sešiem gadiem atstāja draudzi, kurā viņš bija mācītājs daudzus gadus, un arī aizgāja uz skolām pie jauniešiem. Viņa dievkalpojumā ir pieci tūkstoši cilvēku. Ne visi cilvēki ir no vecās draudzes, bet tur pārsvarā ir jauni cilvēki. Un viņa mācītāji ir gados jauni cilvēki. Ja tu to nedarīsi, tad tu neiekarosi dvēseles. Tev ir jāiziet ārā no saviem dzīves apļiem.

10. Anagkazo cilvēks nav apmierināts, kamēr redz, ka vēl ir kāds tukšs krēsls draudzē, jo viņš zina, ka nav līdz galam izdarījis to, kas ir jāizdara.

“Un kalps sacīja: kungs, ir darīts, kā tu pavēlēji, bet vēl ir vietas.” (Lūkas evaņģēlijs 14:22)

Neatkarīgi no tā, vai draudzē esam 500, 700 vai 1000 cilvēki, mums vēl ir brīvas vietas. Anagkazo cilvēks vienmēr domās, ka nevaram atslābināties, kamēr ir vieta. Nevaram atpūsties.

“Tad kungs sacīja kalpam: ej uz lielceļiem un sētmalēm un spied visus nākt iekšā, lai mans nams būtu pilns.” (Lūkas evaņģēlijs 14:23)

Ir vēl vieta pie krusta. Ir vēl vieta tev. Ir vēl vieta citiem. Vienmēr ir vieta pie krusta! Un dvēseles Dievam ir ļoti dārgas. Dzīvība Dievam ir ļoti dārga. Ja mūsos ir Svētais Gars, tad dvēseles mums kļūs ļoti dārgas. Kad draudze izgāja ārā un veica evaņģelizāciju universitātēs, es biju šajā pasākumā un ievēroju, ka zāle ir pilna, un mēs teicām, ka šeit ir “zvaigžņu karnevāls” un šīs zvaigznes bija dziedātājas, kuras ļoti labi dziedāja. Un tad uz skatuves parādījos es ar mikrofonu, teikdams, ka man ir paziņojums. Un tad es sludināju un aicināju cilvēkus priekšā pieņemt Jēzu. Toreiz zāle bija pilna ar cilvēkiem, bet, kad es aicināju viņus atnākt un pieņemt Jēzu, priekšā iznāca divi cilvēki. Man bija tik skumji! Kad es braucu mājās, bīskaps man piezvanīja un vaicāja, kā man veicās. Es atbildēju, ka neveicās, jo tikai divi cilvēki atnāca, lai atdotu savu dzīvi Kristum. Viņš man teica, ka grib uzdot man jautājumu: “Tu esi mājās ar sievu, un tava māja deg, un ierodas ugunsdzēsēji. Viņi ierodas tieši laikā, kad tava māja deg. Tu redzi, ka pestīšana un cerība ir ieradusies. Un tad tu redzi, ka viņi aizbrauc prom, jo tur taču tikai divi cilvēki bija iekšā mājā! Vai tu būtu laimīgs?” Un tad es lūdzu Dievam piedošanu, jo es uzskatīju, ka divas dvēseles Viņam nav dārgas. Tāpēc ir jāciena dzīvība. Jo viena dvēsele Dievam ir daudz dārgāka nekā visa pasaule. Mums jākļūst par dvēseļu mīlētājiem, un, kad mēs mīlam iekarot dvēseles, tad Dievs sāk mūs svētīt.

Es šodien gribu lūgt par Svēto Garu. Es gribu lūgt Dievam Svēto Garu. Lai tā ir tava lūgšana. Kungs, es vēlos vairāk Tavu Garu! Es gribu vairāk un vairāk Tavu Garu. Dod man Tavu Svēto Garu, aizskar manu dzīvi. Piepildi mani ar Savu Svēto Garu. Kungs, man ir vajadzīgs Svētais Gars. Es gribu Svēto Garu. Piepildi manu dzīvi! Piepildi draudzi. Dārgais svētais Kungs, sūti Savu Garu. Es gribu vairāk Svēto Garu, lai es kļūtu par liecinieku, lai es kļūtu par dvēseļu iekarotāju. Lai es liecinātu par Taviem labiem darbiem. Lai es liecinātu par Tavu mīlestību! Tas ir Tavs Svētais Gars, Kungs. Visi mēs lūdzam par Svēto Garu! Lūdz, lai tevī ir vairāk Svētā Gara, un lai tu spēj piedot. Piepildi mūs, Kungs, ar Savu Garu! Piepildi Savu draudzi ar Svēto Garu! Pacelsim savas rokas, lai Kungs mūs ietekmē. Aizskar mūs, Kungs, un piepildi ar Savu Svēto Garu, lai mēs kļūstam Tavi liecinieki. Lai mēs daudz vairāk mīlam dvēseļu iekarošanu, nekā jebkuru citu lietu savā dzīvē. Lai mūsu sirdīs ir vēlme pēc dvēseļu glābšanas. Dod mums tādu sirdi, lai tajā ir cilvēki, kas iet postā un mirst. Paldies par Tavu dārgo Garu, Jēzus Kristus Vārdā.

Es gribu, lai mēs aizveram savas acis un noliecam savas galvas. Tu esi šodien šeit, tāpēc gribu īpaši lūgt par tevi. Varbūt tevi kāds pirmo reizi uzaicināja uz draudzi? Varbūt tu esi kādreiz gājis uz kādu no draudzēm? Varbūt šī ir tava pirmā reize? Vai arī tu vienmēr esi bijis draudzē, bet dziļi savā sirdī zini, ka tev nav patiesu attiecību ar Jēzu. Varbūt tu esi pat atkritis no Viņa! Varbūt tu nekad neesi patiesi atdevis Viņam savu dzīvi un apzinies, ja tu šodien mirtu, vai rīt mirtu, tu neesi pārliecināts, vai tās būs debesis, vai elle. Un šodien tu gribi teikt: “Mācītāj, lūdz kopā ar mani, es gribu atdot savu dzīvi Jēzum! Es gribu just savā dzīvē Dieva mīlestību!” Dievs tevi mīl un grib nomazgāt tavus grēkus. Dievs tev grib piedot tavus grēkus. “Esmu piekusis grēkot un gribu kalpot Dievam. Es gribu dzīvot Dievam!” Ja tu esi tāds un esi šeit, kamēr turam aizvērtas acis un noliektas galvas, gribu, lai tu pacel savu labo roku, ja tu patiesi gribi savu dzīvi atdot Jēzum. Pacel savu labo roku un lūdz kopā ar mani: “Es gribu piedzimt no augšas. Es gribu būt pestīts!” Tikai tad pacel labo roku, ja gribi saņemt pestīšanu. Ja tu esi pacēlis roku, tev ir jāizdara vēl viena lieta. Es gribu, lai tu nāc priekšā. Izej no savas vietas un atnāc priekšā. Ja tu vēlies atdot savu dzīvi Jēzum, tad nāc priekšā. Nāciet pie Jēzus! Šodien ir tava diena, lai piedzīvotu pestīšanu. Šodien ir tava diena, kad tev tiek piedoti tavi grēki. Šodien ir tava diena, kad tevi var nomazgāt ar Jēzus asinīm. Nāc pie Jēzus! Nāc pie Dieva mīlestības! Nāc pie lielākās dāvanas! Saņem šo lielāko dāvanu – glābšanu. Ja tu esi iznācis priekšā, gribu, lai mēs kopā lūdzam šo lūgšanu. Es gribu, lai tu patiešām domā to, ko tu lūgsi. Es gribu, lai tu atkārto pēc manis. Atkārto to, it kā tā būtu tava personīgā lūgšana. Aizver acis. Saki un atkārto šo lūgšanu aiz manis. Debesu Tēvs, es nāku pie Tevis šodien tāds, kāds es esmu. Es esmu grēcinieks. Lūdzu, piedod man manus grēkus! Lūdzu, nomazgā mani ar Jēzus Kristus asinīm. Es ticu, ka Jēzus mira par mani un augšāmcēlās trešajā dienā. Kungs Jēzu, lūdzu, ienāc manā sirdī, lūdzu, ienāc manā dzīvē. Esi manas dzīves Kungs! Un no šodienas es kalpošu Tev. Es dzīvošu Tev. Debesu Tēvs, lūdzu, ieraksti manu vārdu dzīvības grāmatā! Paldies Tev, Tēvs, ka Tu esi mani pieņēmis un esi padarījis mani par Tavu bērnu. Jēzus Kristus Vārdā mēs to lūdzam. Pacel roku un saki: “Sātan, no šodienas es tevi saistu un izdzenu ārā no savas dzīves, esmu jaunpiedzimis un atpirkts ar Jēzus asinīm, un es tagad piederu Jēzum. Es vairāk nevēlos tev kalpot un es vairs negribu tev paklausīt. Es piederu Jēzum! Jēzus Vārdā, Āmen!”

Bīskapa Ričarda Erī sprediķi pierakstīja un rediģēja draudzes “Kristus Pasaulei” redakcija