Pirmais dievkalpojums jaunajā 2025. gadā. Šis ir brīnišķīgs gads, viņš būs brīnišķīgs gads. Iepriekšējais gads bija ļoti labs, un šis būs vēl labāks gads. Kā tu jūties, kad jaunais gads sagaidīts? Es iziešu vēlreiz cauri jaungada novēlējumam, tam, ko es publicēju internetā. Tos pašus punktus, tikai vēlreiz priekš mums šeit. Ko tad nozīmē katrs šis punkts? Šis novēlējums bija domāts visiem cilvēkiem vienkāršotā formā, bet tas ietvēra visas cilvēka svarīgākās vajadzības. Es tā arī to sagatavoju, saliku pa punktiem visas cilvēka vajadzības un novēlēju, lai šīs vajadzības tiktu piepildītas. Viss nav salikts pēc prioritātēm, bet es iešu cauri tādā pašā secībā, kā tas bija šajā video uzrunā. Ko tad tas nozīmē?
1. Laba veselība.
Lai katra diena tiktu piepildīta ar enerģiju un labu pašsajūtu. Ko tu domā ar labu veselību? Kur sākas laba veselība? Tas ir labs novēlējums – laba veselība, jo katram ir vajadzīga veselība. Kur tā sākas? Ir attiecīgas medicīnas iestādes, kur tu vari uzlabot veselību. Tu vari nonākt tur, kad ir kaut kas ielaists. Tu vari vienkārši iet uz profilaksi. Tu vari novēlēt cilvēkam labu veselību, bet vai tavs novēlējums dos cilvēkam veselību? Kur veselība sākas? Tikko teicu par iestādēm. Jebkurš psihologs būs vienisprātis, ka fiziskā veselība ir saistīta ar cilvēka mentālo un emocionālo veselību. Mums nav obligāti daudzus gadus jāmācās psiholoģijas kursos, mums nav jābūt medicīnas doktoriem. Ja mēs zinām Bībeli, tad Bībele visu to mums atklāj ļoti vienkāršotā formā.
Priecīga sirds dziedina vainas, bet sagrauzts gars izkaltē kaulus. (Salamana pamācības 17:22)
Šeit nav runa, ka kāds tev kaltē kaulus vai kaut ko tev grauž, jo te rakstīts – sagrauzts gars kā Holandes siers. Priecīga sirds dziedina vainas – tas nozīmē, ka mums vispirms ir jāparūpējas par savu garīgo veselību. Kad mēs parūpējamies par savu garīgo veselību, tad arī fiziskajā plāksnē mums veselība ir laba. Novēlējums labai veselībai ir jāsaprot, ka mums pašiem ir jārūpējas par katram paša garastāvokli, jo priecīga sirds dziedina vainas. Tāpat enerģija, no kurienes tā rodas? Daudzas labas lietas, ko mums pat negribas darīt, bet kuras ir svarīgas ikdienai, piemēram, tāda kā disciplīna. Cilvēkam nevar būt īpaši laba veselība, ja viņš nestrādā pie tā, lai disciplinēti darītu pamatlietas, kas tam ir nepieciešamas. Piemēram, fiziskas aktivitātes. Es domāju, ka nevar būt cilvēkam īpašā veselība, ja nav fiziskās aktivitātes. Tās var būt dažādas. Maziem bērniem šīs aktivitātes nav jāpiespiež darīt, jo bērns skrien. Dievs tā ir cilvēku radījis, iekārtojis, ka bērns pats kustas, ceļas sēdus, rāpo, staigā, skrien. Tad, kad cilvēks kļūst pieaudzis, mums ir dotas smadzenes, griba, ar kuras palīdzību mēs arī nosakām, kā mēs turpmāk dzīvojam, un tas nebūt vairs nav instinktīvi – skriet, bļaut, darīt. Pašam ir jāpiedomā un jāveido labi ieradumi, tāpēc, par labu veselību runājot, mums katram ir nepieciešami attiecīgi ieradumi, domāt par to, lai mēs dzīvotu veselīgu dzīves veidu. Kas bija sākumā – ola vai vista? Tas ir tāds retorisks jautājums. Parastas, vienkāršas fiziskas aktivitātes ietekmē arī tavu garastāvokli, tavas emocijas. Bet, runājot par garīgām lietām, tas ir daudz dziļāk. Es tev novēlu labu veselību. Es novēlu tev kustēties. Es novēlu tev pozitīvi domāt. Savas domas vērsiet uz augšu, jo priecīga sirds dziedina vainas. Tad, kad tu izvēlies nedomāt negatīvi, bet izvēlies domāt pozitīvi, un tad mēs varam cerēt, ka veselība būs laba. Es nedomāju, ka var būt laba veselība cilvēkam, kurš negatīvi domā. Man šķiet, ka tas vispār nav iespējams. Šajā gadā lai tev katra diena būtu piepildīta ar enerģiju un ar labu pašsajūtu. Tas nozīmē, ka vajag daudz kafijas? Protams, ka ar kafiju tam nav nekā kopīga. Ir jādomā par to, lai uzturētu savu noskaņojumu. Piemēram, tu nevari naktīs negulēt. Nevar cilvēks būt vesels, ja naktīs viņš neguļ. Ir lietas, kuras nav iespējamas, protams, ka kaut kādi brīnumi jau notiek, lai Dievs svētī, ja Viņš var tādā veidā svētīt. Ir jābūt kaut kādai disciplīnai, cikos tu ej gulēt, cikos celies. Tu vienu vai divas dienas vari savādāk darīt, bet ne jau sistemātiski neizgulēties, jo tieši miegā cilvēkam atjaunojas organisms, tieši miegā ari atjaunojas smadzenes. Viss notiek miegā. Ja cilvēks labi izguļas, viņš no rīta ļoti labi jūtas, ir ļoti labas domas un laba pašsajūta, bet, ja neizguļas – viss ir otrādi.
2. Miers un drošība.
Lai katru dienu jūsu sirdis ir mierīgas, dzīve droša un stabila. Mēs domājam par to, lai mūsu dzīve būtu stabila un droša. Attiecīgi, lai mēs būtu NATO, cits atkal skatās citā, Austrumu virzienā, viņš varbūt tur saredz drošību. Cits atkal skatās uz Rietumiem, mēs skatāmies uz Trampu. Politika un viss ap to ir labi, tas viss ir svarīgi, taču Bībele saka daudz vairāk par to, kā par politisku drošību.
Jo Dievs nav mums devis bailības garu, bet spēka, mīlestības un savaldības garu. (2. Timotejam vēstule 1:7)
Miers un drošība, ne bailības gars, bet spēka, mīlestības un paškontroles jeb savaldības gars. Lai mūsu sirdis būtu mierīgas. Nevis ārējie apstākļi, kurus mēs diemžēl pilnībā nevaram kontrolēt. Ir lietas, kuras mēs varam kontrolēt un ir ļoti daudz lietu, kuras absolūti nekontrolējam. Tie cilvēciņi, kuri izdomā, ka viņi ar lūgšanas palīdzību var izmainīt lielo politiku, diemžēl tas tā nav. Piemēram, tādas teikas klīst, kur trīs omītes sapulcējas kādā vientuļā, pamestā nostūrī, kur nebija ko darīt. Tad viņas sāka šausmīgi lūgt un viņām sāka parādīties visādas vīzijas, un tad sāka mainīties lielā politika un iestājās miers un drošība. Tad cilvēki sāka skriet pie Dieva ar bariem. Diemžēl tās ir tikai teikas, jo reālas pārmaiņas dara paši cilvēki, kad viņi izdara attiecīgas izvēles un darbības, bet tas viss sākas cilvēka sirdīs. Bībele saka, ka Dievs tev nav devis bailības garu, bet spēka, mīlestības un savaldības garu, ka tu šajā laikā vari izdarīt to, ko tu vari izdarīt, bet pilnībā tu nevari izmainīt visu to, kas notiek tev apkārt. Tu nevari pavēlēt saulei. Bils Geits plāno odus vakcinētājus, viņam vispār idejas ir interesantas. Viņš grib aizsegt sauli, lai nebūtu planētas pārkaršana. Nav tā, ka nevar ietekmēt laika apstākļus, bet nevar ietekmēt sauli, jo saule uzlec, noriet un tu to nevari ietekmēt. Zeme griežas neatkarīgi no tā, ka daži uzskata, ka Zeme ir plakana. Zeme griežas, viss notiek pēc kalendāra un to nevar ietekmēt. Es nezinu, kā planētu ietekmētu ātomkatastrofa, kad sarkanā poga no visām pusēm tiktu nospiesta, varbūt tad izsistu no orbītas, bet uz visa Visuma fona nekas nemainītos. Visums paliek, planētas savās vietās paliek un viena mazā planēta Zeme neko daudz neizmainīs. Ir lietas, ko mēs neietekmējam, bet attieksme pret to, kas notiek ir mūsu rokās. Tieši mūsu attieksme arī nosaka, vai mūsu sirdīs ir miers. Mēs nevaram gaidīt mieru no ārējās drošības. Cilvēki, kuriem ir iekšējs miers, arī rada ārēju drošību. Jums nav miera sirdī, vai kas ir? Kas jums ar to veselību tur ir? Tieši tas, kā mēs skatāmies uz to, kas notiek politiskā arēnā, kas notiek mums apkārt. Dievs teica Jozua: “Nebīsties, esi drošs, nebīsties un nebaiļojies, jo Tas Kungs ir tevi!” Ne visu mēs nosakām, kas notiek pasaulē, bet mēs izvēlamies savu attieksmi, jo Dievs mums nav devis bailības garu, bet spēka, mīlestības, paškontroles un miera garu. Mums ir miers. Vai nav brīnišķīgi?
Vai Es neesmu tev pavēlējis: esi stiprs un drošs, nebīsties un nebaiļojies! Jo Tas Kungs, tavs Dievs, ir visur ar tevi, kurp vien tu iesi. (Jozuas grāmata 1:9)
Vētras laikā, kad mācekļi jau bija panikā un modināja Viņu, Jēzus gulēja, tur ir tā rakstīts. Bija tāda vētra, mācekļi saprata, ka viņi grims. Viņi modināja Jēzu: “Tu, mācītāj, nebēdā, ka mēs ejam bojā?” “Kur ir jūsu ticība?”
Un redzi, liela vētra sacēlās jūrā, tā ka viļņi laivai gāzās pāri, bet Viņš gulēja. Un tie piegāja pie Viņa un modināja Viņu, sacīdami: “Kungs, palīdzi mums, mēs grimstam!” Un Viņš uz tiem saka: “Kam esat tik bailīgi, jūs mazticīgie?” (Mateja evaņģēlijs 8:24-26)
Ja Jēzus ir tavā laiviņā, tu nevari nogrimt ar Viņu. Tieši mūsu sirds attieksme, miers un drošība sirdīs. Vai tas nav brīnišķīgi? Nevis tas, kas notiek apkārt, bet tas, kas notiek mūsu sirdīs. Laba veselība, kas sākas ar labu noskaņojumu, kas sākas ar sakārtotu iekšējo cilvēku. Miers un drošība arī sākas ar mūsu attieksmi pret ārējiem apstākļiem, ar to, kas ir mūsu sirdīs.
3. Mīlestība un draudzība.
Ko mēs saprotam? Novēlējums skanēja šādi: “Lai jums blakus ir cilvēki, kas jūs mīl un atbalsta visos dzīves brīžos, savukārt, lai tu esi tas, kurš mīl, atbalsta un gūst prieku no tā!” Jaunā gada novēlējums – daudz mīlestības un draudzības, cilvēku atbalsta, un lai ir arī cilvēki, kurus tu vari atbalstīt, jeb ka tu arī esi tas, kurš atbalsta cilvēkus un ka gūsti prieku tieši tajā. Kas tad ir šī mīlestība? Mēs katrs pats varam izdomāt kaut ko, kas ir mīlestība. Bet kas teikts Bībelē?
Bet Dievs Savu mīlestību uz mums pierāda ar to, ka Kristus par mums miris, kad vēl bijām grēcinieki. (Romiešiem vēstule 5:8)
Jo tik ļoti Dievs pasauli mīlējis, ka Viņš devis Savu vienpiedzimušo Dēlu, lai neviens, kas Viņam tic, nepazustu, bet dabūtu mūžīgo dzīvību (Jāņa evaņģēlijs 3:16)
Pats Kristus, pats Dievs mums atklāj, kas ir mīlestība – tā ir mūsu attieksme. Mūsu attieksme pret cilvēkiem, attieksme pret sevi.
[..] “Tev būs Dievu, savu Kungu, mīlēt no visas savas sirds, ar visu savu dvēseli, ar visu savu spēku un ar visu savu prātu un savu tuvāko kā sevi pašu.” (Lūkas evaņģēlijs 10:27)
Un kāda attieksme? Man vienmēr visi ir jāpieņem, man vienmēr visiem ir jāizdabā, man ir jālien uz vēdera, man ir jābūt iecietīgam, man ir jābūt šādam, jābūt tolerantam. Tas viss ir labi, protams, ir tādam jābūt. Vai tiešām tā ir tā mīlestība, par ko Dievs runā pirmkārt? Kas tad ir mīlestība? 2. Jāņa vēstulē rakstīts, kā attiekties pret cilvēkiem. Kā mums dzīvot? Lai visiem ar mums būtu patīkami? Nē.
Un šī ir tā mīlestība, ka mēs dzīvojam pēc Viņa baušļiem. Šis ir tas bauslis, kā jūs esat dzirdējuši no sākuma, lai jūs dzīvotu pēc tā. (2. Jāņa vēstule 1:6)
Tas teikts Dieva vārdā, ka mēs dzīvojam pēc Viņa baušļiem, šī ir tā mīlestība. Un bauslība ir ietverta “mīli Dievu un savu tuvāko kā sevi pašu”, arī Bībelē tas rakstīts, tie ir Jēzus vārdi. Šeit iekļauta visa bauslība kopumā. Tuvāka mīlestība nozīmē, piemēram, “tev nebūs zagt”. Tas nozīme, ka tu, neko pretī nedodot, nepretendē uz cita īpašumu. Tā ir mīlestība, ne vienmēr ir kaut kāda ļoti izdabājoša, obligāti toleranta attieksme. Esi normāls, bet šī ir mīlestība, ka mēs dzīvojam pēc Viņa baušļiem, arī pret cilvēkiem attiecīgi izturamies.
No tam visi pazīs, ka jūs esat Mani mācekļi, ja jums būs mīlestība savā starpā. (Jāņa evaņģēlijs 13:35)
Pēc kā pazīs draudzi? Ka jūs esat Jēzus mācekļi, ja jums būs mīlestība savā starpā. Mīlestību un draudzību es novēlu 2025. gadā, bet kas tad šī par mīlestību? Kāda ir šī draudzība? Skaidrs, ka mēs esam draudzīgi, bet tajā pašā laikā mēs izvēlamies, kādu cilvēku vidū būt. No tā mūs pazīs, ka esam Viņa mācekļi, ka mums būs mīlestība savā starpā. Kas tad ir šī mīlestība savā starpā? Ir jāskatās konteksts visām vēstulēm. Praktiski visas vēstules Bībelē ir rakstītas ar vienu mērķi – lai draudzēs nebūtu šķelšanās, lai draudzēs nebūtu maldu mācību, lai Jēzus un apustuļu mācība tiktu saglabāta tādā formā, kā tā ir paredzēta. Protams, pielāgojoties jauniem apstākļiem, bet nepazaudējot pašu pamatu. Vienotība draudzē – no tā pazīs, ka mēs esam vienoti, ar vienu mērķi, vienā garā – pamats ir Kristus, Viņš ir galva, mēs esam Viņa miesa. Ir daudz konfesiju un dažādu draudžu, katrai draudzei ir nedaudz atšķirīgs uzdevums, bet pamatuzdevums ir skaidrs: lai cilvēki iepazīst Kristu, lai viņi iegūst mūžīgo dzīvību, lai cilvēkiem ir garīgās mājas, lai cilvēkiem ir draudze, lai viņi draudzē var izpausties un sevi realizēt, lai viņi var būt radoši. Lai katram cilvēkam ir garīgs pamats, vai viņš mācās skolā, vai strādā, vai viņam ir bizness vai kāda cita organizācija – tas ir pēc tam, vispirms ir garīgās mājas, un šeit mīlestība un draudzība pirmkārt vienotība tā ir, un ka mēs turam Viņa baušļus arī attiecībā pret cilvēkiem.
4. Panākumi un pašcieņa.
Šis novēlējums virspusēji šķiet par labām attiecībām, lai visi tev smaida, bet nebūt nekad tā nebūs, ka visi tev smaidīs, patiesībā tā nepavisam nebūs, draudzē vairāk, bet arī šeit viens otru iepazīst un pēc tam jau sākas kašķi, visi cilvēki ir vienādi. Visi ir vienādi, un tie, kas taisās precēties vai ir apprecējušies, vai gaida nezin ko – nekas jums tur nebūs normāls. Saprotiet? Visiem cilvēkiem ir domstarpības – visiem. Un tu vari skraidīt un meklēt to ideālo – tādu nav! Kādam ir problēmas ar galvu, bet ideālu nav. Nav ideālās draudzes, kur neviens nestrīdas un nebļaustās. Tā ir mīlestība, ka mēs pieņemam cits citu tādus, kādi esam, bet katrs mēs arī maināmies. Ir arī draudzes disciplīna, tā ir vesela mācība. Dzīvosim draudzīgi! Un nevis sagaidīsim, ka mums blakus būs smaidīgie un priecīgie cilvēki, bet, ka tu pats esi tas, ka tu pats vari uzsmaidīt kādam, ka tu pats vari pateikt kādus labus vārdus. Labu veselību, drošību, mieru, mīlestību un draudzību. Panākumi un pašcieņa – lai jūsu mērķi piepildās un jūs sajūtat lepnumu par saviem sasniegumiem. Kā mēs zinām, laimes sajūta jeb hormoni izdalās tikai tad, kad mēs sasniedzam mērķus, nevis kaut kādu vienu tālu mērķi, tad tu būsi varbūt vienreiz mūžā laimīgs, bet ka regulāri tu izvirzi mērķus un sasniedz tos. Panākumi un pašcieņa nav kaut kas pats par sevi saprotams, tev ir jābūt mērķiem, es ļoti daudz par to runāju, ir vairākas publikācijas, lai mudinātu cilvēkus plānot. Es vienu nedēļu biju atpūtā, bet jau vakar es padomāju, ko esmu saplānojis, man pašam bail palika. Es pārspīlēju, neesmu nobijies, bet rodas jautājums – ko tu esi saplānojis, vai tiešām tik daudz vajadzēja, vai nevarēja mazāk, vai tiešām tādi ieguldījumi jātaisa? Tādas garāmejošas domas, kas tev liek ne pārāk labi justies. Kam tev to vajag? Vai tad tev ir slikti? Tu esi deputāts, sēdi un pacel roku. Draudzē ir viss kārtībā, nu ko tu vēl gribi? Man patiešām viss gads ir saplānots, tas ir ieplānots un izziņots, un viss jau tiek strauji organizēts. Tas liek kustēties un pareizi izdarītas darbības rada rezultātu, panākumus, pašcieņu, laimes izjūtu. Tā kā es novēlu tev nākamajā gadā, kā minimums, lai tie mērķi ir, maksimums kaut kādā mērā šos mērķus realizēt, labākajā gadījumā – visus mērķus piepildīt.
Kārtīgi saimniekojot, visas nama telpas pildās ar dārgām un pievilcīgām bagātībām. (Salamana pamācības 24:4)
Mērķi, sasniegumi, darbiņš arī garīgajā, radošajā sfērā, biznesā, uz priekšu tikai.
5. Radošums un izaugsme.
Es tev novēlu jaunajā gadā – radošumu un izaugsmi, lai tas nes jaunas iespējas sevi izpaust, augt kā personībai, tas nozīmē, ka taviem mērķiem būtu jābūt vismaz tajā virzienā, kas ir tavs, un tavs ir tas, ko tu izvēlies, atbilst kaut kādiem vispārējiem parametriem.
Iesākumā Dievs radīja debesis un zemi. (1. Mozus grāmata 1:1)
Un Dievs redzēja gaismu labu esam, un Dievs šķīra gaismu no tumsas. (1. Mozus grāmata 1:4)
Dievs baudīja no tā, ko Viņš bija radījis. Citiem vārdiem sakot, dari visu skaisti. Lūk, kādi patiesībā ir šie novēlējumi, dzirdēt tādu vienkāršu, koncentrētu novēlējumu ir viens, bet lai tie tavā dzīvē piepildītos, turklāt mēs redzam Bībelē pamatojumu, mēs zinām, ka jāsamaksā kaut kāda cena. Radošums un izaugsme, ka tu tās lietas, ko tu dari, dari skaisti. Dari skaisti, un ka tu no tā vari baudīt. Es cenšos pie tā pieturēties, kāda jēga vispār ir kaut ko darīt, tikai pienākuma pēc, es gribu darīt, radīt kaut ko tādu, kaut vai maziņu, es skatos šis ir labs, pat ja kāds teiks, ka nav labi, es zinu, ka ir labi. Man patīk. Dari visu skaisti, un tad tev būs jaunas iespējas sevi izpaust un augt kā personībai. Piemēram, ceļojuma laikā, man fotoaparāts ir visur līdzi, es fotografēju arī vietējos cilvēkus, man patīk tas, ko es nofotografēju. Man pašam priecē tie momenti, ko es uzķēru. Tās ir mazas lietiņas, kas neattiecas uz tēmu, tas ir hobija līmenī. Fotografēšana ir māksla redzēt, tomēr tur ir jāpiestrādā, ja cilvēks neredz, viņam nevajag fotografēt, viņam vajag mācīties redzēt. Fotografēšana palīdz redzēt. Tāpēc pie tā ir jāstrādā, jāmācās, tikai tad, kad esi patiešām kaut ko radījis, tad tu no tā vari baudīt. Ja tu pats vari baudīt, tad arī citi no tā varēs baudīt.
Visu ko darāt, darait no sirds, it kā savam Kungam un ne cilvēkiem. (Kolosiešiem vēstule 3:23)
Kāpēc? Skaisti dari, lai pats vari baudīt, jo tu esi radīts pēc Dieva līdzības. Kā uz jaunajiem kalendāriem rakstīts: cik brīnišķīgi esmu radīts. Dievs ir radījis tevi radošu, un es vēlos, lai mēs šeit, draudzē, nākamajā gadā esam vairāk radoši, mēs jau esam, bet vēl vairāk, lai šis ir tiešām kristīgās kultūras centrs, kur nākt un baudīt.
6. Finansiāla labklājība.
Es pateikšu kristīgo noslēpumu, kas ne visur tiek saprasts, tev vajag naudu un daudz naudas. Tev vajag, lai nauda pie tevis plūst kā upe. Tu nebaidies šādus vārdus teikt par sevi? Jo tā var notikt, jā, tā var notikt, atceries, ka finansiāla labklājība – tas ir viens no punktiem, ko es šodien novēlu, bet, ja tu tos pārējos ievēro un visu dari skaisti, atalgojums neizpaliks, tu saproti to? Tev būs pietiekoši visam un paliks pāri labiem darbiem. Dievs saka:
Jo Tas Kungs, tavs Dievs, tevi svētīs, tieši kā Viņš to tev ir teicis; un tu aizdosi daudzām tautām, bet pats neaizņemsies, un tu valdīsi pār daudzām tautām, bet viņām pār tevi nebūs valdīt. (5. Mozus grāmata 15:6)
Iedomājies, tu aizdosi, nevis tu iesi uz banku, bet tu būsi banka, labi, es nedaudz pārspīlēju, bet pats princips, ko Dievs ir paredzējis ticīgajiem, Saviem bērniem, ka tu neesi tas, kurš lūdz. Kādā psalmā ir rakstīts: “Es nemūžam neesmu redzējis taisno atstātu vai viņa bērnus lūdzam maizi,” taisnie nelūdz maizi. Viņi visu dara skaisti, viņiem nekā netrūkst, ir kaut kādi īpaši apstākļi, bet arī tajos ir risinājumi.
Tā Kunga svētība dara cilvēku bagātu bez sevišķām viņa paša pūlēm. (Salamana pamācības 10:22)
Tā Kunga svētība finansiālajās lietās dara cilvēku bagātu bez sevišķām viņa paša pūlēm. Un kas būtu jāsaprot, šeit ir kristīgās lamatas, tātad es varu noziedot, un pēc tam man būs īpašā svētība? Jā, ziedošana, došana ir Dieva principi, kuri patiešām paver finansiālu svētību, un arī cita veida svētības, bet lai nauda pie tevis nāktu, tev tomēr ir jāprot attiecīgi domāt, strādāt, un skaisti strādāt. “Bez sevišķām pūlēm” jāsaprot ir tā, ka tas, ko dari, tev nemaz neliekas kā darbs. Tu daudz dari, bet tev tas neliekas tik smags, nebūs tā, ka visā, ko tu darīsi, tev nebūs nekur jāpiepūlas un nekas jādara, bet būs jādara arī kas nepatīk. Vienmēr būs tavā pasākumā kaut kas, kas arī nepatīk, bet kas ir jāpaveic, tev ir pamatmērķis un virziens, kas ir skaidrs, tātad tev patīk tas, ko tu dari. Radi skaistumu, jo tev ir Tā Kunga svētība. Bībele saka:
Bet to es saku: kas sīksti sēj, tas arī sīksti pļaus; un, kas sēj uz svētību, tas arī pļaus uz svētību. (2. Korintiešiem vēstule 9:6)
Mums jābūt arī devējiem, un Dievs grib, lai tu esi tas, kurš aizdod, nevis aizņemas, un tev nav obligāti jābūt bankai, tas ir Bībeles princips, bet tev ir jābūt tam, kuram ir finansiāla labklājība. Lai jūsu pūles nes finansiālu stabilitāti un materiālu piepildīšanos. Lai jūs paši varat baudīt dzīves labumus un rūpēties par saviem mīļajiem – tāds ir novēlējums.
Jo, kur ir tava manta, tur būs arī tava sirds. (Mateja evaņģēlijs 6:21)
Kur ir tava manta, tur būs tava sirds, tāpēc dalīšanās ar savām finansēm, dalība draudzes darbā piesaista tavu sirdi pie draudzes un Dieva darba, tas viss ir ļoti labi.
7. Garīga pilnība.
Šeit jau mēs tuvojamies tam pašam svarīgākajam, jo visi iepriekšējie kopumā bija tāda piemetamā daļa.
Tad mēs veltīsim visu savu uzmanību un neatlaidīgi centīsimies, lai atzītu To Kungu. Jo Viņš atmirdzēs kā skaista rīta ausma cauri mākoņu plīvuram un nāks pie mums kā lietus, kas veldzē zemi. (Hozejas grāmata 6:3)
Es novēlu tev jaunajā gadā ciešu sasaisti ar Dievu, ciešu garīgo saikni ar Dievu, kas arī nozīmē garīgo pilnību. Lai tava sirds, tavs gars ir saiknē ar Dievu. Lai tas tā notiktu, kā Hozejas grāmatā, ka mēs veltīsim visu savu uzmanību, lai atzītu To Kungu. Un kas tas ir? Tās ir tavas personīgās attiecības ar Dievu. Ļoti elementāras lietas. Lūk, Jēzus Kristus paraugs.
Viņš savrup uzkāpa kalnā Dievu lūgt. Un, kad vakars metās, Viņš tur palika viens pats. Bet laiva bija jau jūras vidū; viļņi to mētāja, jo pūta pretvējš. Bet gaiļos Jēzus nāca pie tiem, pa jūras virsu staigādams. (Mateja evaņģēlijs 14:23-25)
Kad Jēzus nāca pie tiem, pa jūras virs staigādams? Kad Viņš bija bijis viens pats ar Dievu – personīgās attiecības ar Dievu. Es zinu noteikti, tas, ka es staigāju pa jūras virsu, ne tiešā nozīmē, bet pārnestā, tas ir tāpēc, ka no pašas pirmās dienas, kopš es pazīstu Kristu kā savu glābēju, esmu paklausījis tam, ko Viņš man teica pirmajā dienā: Bībele, lūgšana, draudze, kalpošana, šīs četras lietas es esmu praktizējis un pirmkārt vienmēr esmu pavadījis laiku viens pats ar Viņu, tā ir Bībele, lūgšana, apliecināšana, slavēšana, pielūgšana un draudze, tā pati par sevi. Tev būs garīga pilnība, kad tu veltīsi uzmanību savām iekšējām pārmaiņām, tieši tur iegūsi – draudzē esot, starp līdzīgi domājošiem cilvēkiem un personīgās attiecībās ar Dievu.
8. Un pēdējais – laimīgu jauno gadu!
Un ko tad nozīmē – laimīgu jauno gadu? Tas nozīmē, lai šis gads jums dotu visu to labāko. Ko saka Dieva vārds, par laimi, lai šis gads būtu laimīgs?
Bet taisnais priecāsies par To Kungu un atradīs pie Viņa glābiņu; un visi sirdī taisnie teiks sevi laimīgu esam. (Psalms 64:11)
Redzi, laime ir tajā, ka tu esi saskaņojis savus ceļus un sirdi vienā ritmā ar Dieva likumiem, nevis ar kaut ko abstraktu. Kāds domās: es esmu harmonijā ar Dievu, labi jūtos. Nē, kad tu pēc Viņa prāta esi pieskaņojis savu sirdi. Un tas ir saistīts ar ieradumiem, kā tu ikdienā rīkojies un dzīvo.
Ar Viņa gādību mēs, kas ticam, esam iegājuši tai žēlastībā, kurā stāvam un teicam sevi laimīgus cerībā iemantot dievišķo godību. (Romiešiem vēstule 5:2)
Mūsu labsajūta un laime ir saistīta ne tikai ar to, ka esam saskaņojoši savu dzīvi ar Viņu, bet arī ar to, ka mums ir cerība uz mūžīgo dzīvību. Mēs esam ticīgi cilvēki, mēs ticam mūžīgai dzīvībai, ka ar dzīvi virs zemes nekas nebeidzas, ir turpinājums. Senie ēģiptieši ticēja, ka līķi ir kārtīgi jāmumificē, jo vairāk naudas, jo labāk to varēja izdarīt. Viņi pirmie sacēla piramīdas, greznas kapenes, bet viņi ticēja pēcnāves dzīvei, kura patiešām ir, es ticu Bībelei, iekšēji izjūtu, ka ir dzīve pēc nāves un ka nekas nebeidzas šeit, virs zemes. Tīri likumsakarīgi būtu, kā mēs jūtam, tā braucam, viss ir likumsakarīgi, kā mēs šeit, virs zemes, dzīvojam, tas atsaucas debesīs un mūžībā, ne tikai cilvēka prātā, bet mūžībā kā tādā, mūžīgā dzīvošanā. Mums ir jāparūpējas pašiem par to, kas notiks pēc nāves, ka mums ir skaidrība, miers ar Dievu, veselīgi salīdzināt ar Viņu caur Kristus upuri un dzīvot Viņā.
Bet tas vēl nav viss: mēs pat varam sevi laimīgus teikt Dievā caur mūsu Kungu Jēzu Kristu, kurā tagad esam ieguvuši salīdzināšanu. (Romiešiem vēstule 5:11)
Redzi, mēs neesam pilnīgi. Nav neviens pilnīgi ideāls cilvēks. Jā, Dievs ir ideāls, mēs tiecamies pēc pilnības, bet, lūk, šīs nepilnības apklāj Jēzus asinis, Viņa upuris. Dievs sver sirdis, Viņš redz mūsu sirdis, kā mēs dzīvojam, attiecamies, domājam, ko mēs varam un ko nevaram.
Svētlaimīgs un svēts ir tas, kam daļa pie pirmās augšāmcelšanās. [..] (Atklāsmes grāmata 20:6)
Tu zini, kas ir pirmā augšāmcelšanās? Par vairākām augšāmcelšanām Bībelē ir teikts. Pirmā ir, ka tu, pieņemot Kristus upuri, iegūsti jaunu sirdi, jaunu garu, kad Viņš ienāk tavā sirdī un kļūst tavs partneris tavos dzīves ceļos, tā ir pirmā augšāmcelšanās, mēs esam augšāmcēlušies līdz ar Kristu, un līdz ar mūsu garu arī augšāmcelts mūs intelekts, emocionāli, arī fiziski. Un Dieva vārds sola arī mūžīgo svētlaimību, mūžīgo dzīvību. Lūk, tas ir evaņģēlijs.
Bet ne vien par to: mēs teicam sevi laimīgus arī savās ciešanās, zinādami, ka ciešanas rada izturību. (Romiešiem vēstule 5:3)
Iedomājies, tev var būt ciešanas un grūtības, tev var būt nelabvēlīgi apstākļi apkārt. Zini, bija tāda veca filma “Novēli man lidojumam nelabvēlīgu laiku”. Kas tas par novēlējumu? Tas nozīmē, ka viņam vajadzēja nokavēt lidmašīnu, lai otru cilvēku satiktu, tā doma bija kaut kāda tāda, ja lidojuma nebūs, tad viņš satiksies, ja būs – nesatiksies. Mēs teicam sevi laimīgus arī savās ciešanās šai nepilnīgajā pasaulē ar nepilnīgiem cilvēkiem un lēmumiem. Kā arī Pāvils saka:
Un Viņš ir sacījis: “Tev pietiek ar Manu žēlastību; jo Mans spēks nespēkā varens parādās.” [..] (2. Korintiešiem vēstule 12:9)
Savā nespēkā mēs esam stipri Viņā, kad mēs esam nespēcīgi, kļūstam stipri Viņā. Ka tiešām Tā Kunga spēks var mūsos parādīties. Es patiešām domāju, nav manā stilā tā teikt, ka Dievs mūs nes, bet Viņš mūs nes. Dievišķā enerģija ir mūsos, Viņš ir ar mums. Mēs teicam sevi laimīgus pat grūtībās.
“Jo Mans jūgs ir patīkams un Mana nasta viegla.” (Mateja evaņģēlijs 11:30)
Tu esi laimīgākais cilvēks pasaulē! Novēlu tev laimīgu jauno 2025. gadu! Un novēlu tev labu veselību, mieru un drošību, mīlestību, draudzību, panākumus, radošumu un finansiālu izaugsmi, labklājību, garīgo pilnību, laimi – tāds ir mans novēlējums, ietērpts nedaudz paskaidrojošākā Bībeles formā!
Mācītāja Mārča Jencīša sprediķi “Uz jaunām virsotnēm: novēlējums 2025. gadam” pierakstīja un rediģēja draudzes “Kristus Pasaulei” redakcija